Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/lE929f
1392/09/23 - 11:20 تاريخ انتشار: 3787 تعداد بازديد: 17703 كد خبر:
مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس خبر داد:
برگزاری نخستین کنفرانس ملی XBRL در آینـده نزدیک
کنفرانس مذکور با توجه به پیاده‌سازی و افتتاح رسمی فاز اول پروژه XBRL در کشور و به‌منظور افزایش آگاهی و مشارکت عمومی برگزار خواهد شد.

 

 

اولین کنفرانس ملی XBRL در ایران با محوریت سازمان بورس و اوراق بهادار و همکاری سایر فعالان بازار سرمایه، سازمان‌ها و نهادهای مالی و اقتصادی، اساتید و نخبگان علمی و همچنین با حضور میهمانان خارجی و صاحبنظران بین‌المللی این حوزه تا پایان سال برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس با بیان این خبر گفت: کنفرانس مذکور با توجه به پیاده‌سازی و افتتاح رسمی فاز اول پروژه XBRL در کشور و به‌منظور افزایش آگاهی و مشارکت عمومی برگزار خواهد شد.

دکتر عبدالهی افزود: مهمترین اهداف برگزاری این کنفرانس، افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی در خصوص XBRL، شناساندن قابلیت‌ها و مزایای XBRL در حوزه‌های مختلف زنجیره تأمین گزارشگری مالی شامل جمع­‌آوری و تهیه داده‌ها، ارسال و تبادل گزارشات و همچنین تحلیل و پردازش اطلاعات، آشنایی با مزایای XBRL برای ناشران، نهادهای نظارتی، تحلیلگران، سرمایه­‌گذاران و ... در حوزه‌­های مختلف مالی، آشنایی با تجارب جهانی پیاده­‌سازی XBRL و توسعه دانش بومی در این زمینه است.

بگفته عبدالهی، مهمترین محورهای کنفرانس مذکور، تبیین افق­‌های جدید گزارشگری مالی و نقش XBRL در آن، روندهای جهانی XBRL در حوزه‌های مختلف بازار سرمایه، بانکداری، مالیات و بیمه، واژه­‌نامه گزارشگری مالی در حوزه بازار سرمایه، XBRL و پردازش داده‌های مالی و ابزارها و محصولات نرم­‌افزاری XBRL است.

بر این اساس، برخی از مسئولان و مدیران ارشد سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران حوزه‌های مختلف صنعت بانکداری و بیمه و همچنین برخی اساتید مطرح داخلی و خارجی در این حوزه از جمله سخنرانان این مراسم خواهند بود.

همچنین، در حاشیه این کنفرانس کارگاه‌های آموزشی با موضوعات مختلف برگزار خواهد شد که شامل ضرورت، الزامات و مفاهیم XBRL ، تشریح فرایند توسعه واژه‌­نامه، رویکردهای مختلف ایجاد اسناد مصداق (با تأکید بر روش فایل‌بندی)، تشریح فرایند فعلی تولید اسناد مصداق، عوامل کلیدی موفقیت در فرایند پیاده­‌سازی XBRL، بررسی چند نمونه از فرایندهای پیاده­‌سازی XBRL در دنیا خواهد بود.

لازم به ذکر است به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر می­‌توانید ازطریق xbrlir@seo.ir با دبیرخانه برگزاری این کنفرانس در تماس باشید.

 

 

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
8 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد