Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/hpDPAC
1395/12/22 - 16:15 تاريخ انتشار: 7166 تعداد بازديد: 38572 كد خبر:
مدیرعامل فرابورس ایران خبر داد:
ترافیک شرکت های خصوصی برای ورود به فرابورس
قیمت سهام فرابورس به 40 برابر رسیده است
مدیرعامل فرابورس ایران از گشایش نماد این شرکت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: نماد این شرکت تا پایان سال در تابلو پایه الف فرابورس بازگشایی خواهد شد.
 

 

مدیرعامل فرابورس ایران، حجم سرمایه گذاری خارجی سال 95 از طریق فرابورس را 500 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در این میان، سهم اوراق بدهی و سهام تقریبا یکسان بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ، امیر هامونی در بیست و یکمین نشست خبری "یک دیدار، یک عرضه" شرکت فرابورس ایران که با موضوع بازگشایی نماد فرابورس در تابلو پایه الف تشکیل شد، گفت: قیمت سهام فرابورس از سال 87 تا کنون به  40 برابر رسیده است .

وی افزود: حتی اگر همزمان با نوسانات ارزی در سال 2016 سرمایه گذاران خارجی به فرابورس می آمدند، بالغ بر 20 درصد می توانستند بازدهی بگیرند . این در حالی است که بورس های اروپا و شرق آسیا این بازدهی را نداشتند و برخی از آنها در این مدت منفی بودند .  

هامونی به عضویت فرابورس ایران در فدراسیون جهانی بورس‌ها اشاره کرد و افزود: هم اکنون امکان حضور در مجامع این فدراسیون و انتشار آمار فرابورس در سایت WFE فراهم شده است

 مدیر عامل شرکت فرابورس ایران، با بیان اینکه سرمایه فرابورس در 8 سال گذشته 7 برابر شده گفت: سرمایه این شرکت هم اکنون 70 میلیارد تومان است . این در حالی است که افزایش سرمایه فرابورس همواره از محل سود انباشته و اندوخته احتیاطی بوده و از روز تاسیس تا کنون بازدهی مناسبی داشته است.

به گفته هامونی، البته سهامداران این شرکت در مقابل عرضه سهام آن مقاومت می‌کنند و همین عامل موجب معاملات اندک سهام آن است.

مدیر عامل فرابورس  گفت: فرابورس در سال 96 افزایش سرمایه ای را در دستور کار ندارد اما دز سال 97 این اتفاق رخ خواهد داد .

وی در این نشست همچنین از گشایش نماد این شرکت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: نماد شرکت فرابورس ایران قرار است به زودی در تابلو پایه الف فرابورس بازگشایی شود.

هامونی گفت: پیش از این  اطلاعات مربوط به فرابورس در کدال گزارش شده و در روزهای باقیمانده از سال جاری،  نماد فرابورس در تابلو الف بازگشایی خواهد شد .

به گفته هامونی، همچنین معامله‌گران آنلاین (برخط) می‌توانند در تابلو پایه الف سهام فرابورس را به صورت لحظه‌ای خرید و فروش کنند که قبلا این امکان برای سهامداران وجود نداشت.

مدیرعامل فرابورس اظهار داشت: به دنبال این هستیم که صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز بتوانند سهام بورس‌ها را خریداری کنند.

مدیرعامل فرابورس ایران سپس در پاسخ به سوال خبرنگاری درخصوص علت کاهش پذیرش شرکت های خصوصی در سال 95 در فرابورس گفت:  تاکنون 155 شرکت درخواست پذیرش خود را به فرابورس ارائه کرده اند که از میان آنها 30 شرکت پذیرش شده اند و امیدواریم که  در زمان مناسب به بازار عرضه شوند.

هامونی با بیان اینکه هم اکنون با ترافیک کاری در مقوله پذیرش شرکت های خصوصی مواجهیم، ادامه داد: شرکت ها درخواست های متفاووی برای ورود به بازار دارند و این حجم از تقاضا با روش معمول و کاغذی قابل انجام نیست. لذا هفته پیش سامانه آنلاین پذیرش در فرابورس رونمایی شد که چندین فاز توسعه هم برای آن پیش بینی شده است.

هامونی در پاسخ به برخی انتقادها درخصوص نرخ اسناد خزانه اسلامی هم گفت: کمتر از 2 و نیم درصد درآمدهای فرابورس متعلق به اسناد خزانه اسلامی است و اینکه این بازار توسعه یابد یا خیر، تاثیرچندانی بر عملکرد فرابورس نمی تواند داشته باشد .

وی با بیان اینکه بحث هایی که درخصوص اسناد خزانه مطرح است به انعکاس شفاف بازار پول در کشور مربوط می شود، افزود: ریشه این اتفاق  به بخش واقعی بازار پول برمی گردد که چندان شفاف نیست.

مدیرعامل فرابورس ایران ادامه داد : در شهریور ماه، نرخ اسناد خزانه اسلامی به 19-18 رسید و این نشان از آرامش بازار داشته که به تبع آن بازار اسناد خزانه اسلامی هم مدیریت شده است .

هامونی همچنین با اشاره به اینکه  اسناد خزانه پذیره نویسی ندارد  بلکه این اسناد به طلبکاران دولت اعطا می شود افزود: به لحاظ شرعی  به هیچ وجه بازار اولیه برای این اوراق نداریم و حتی برخی دارندگان و طلبکاران اسناد خزانه اسلامی، خود شرکت های بورسی هستند که در صورت های مالی آنها  تحت عنوان " طلب دولت" آمده است.

هامونی در ادامه، در خصوص عملکرد شرکت های غیر شفاف هم گفت: از فردا 23 اسفند شرکت های اخراجی در بازار پایه ب دسته بندی می شوند و اگر ظرف 6 ماه آینده، خود را تطبیق ندهند به بازار ج منتقل می شوند که اینها فقط 3 روز معاملاتی را در هفته خواهند داشت و سهام این شرکت ها نیز در طول روز هیچ نوسانی نخواهد داشت .

هامونی در خصوص استارت آپ ها هم گفت:  فرابورس ایران همواره به استارت آپ های مالی و فین تک ها توجه ویژه ای داشته است و  در همین راستا فروردین  نیز 96 این استارت آپ ها می توانند ایده های خود را در دومین  رویداد فین استارز  در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه  مطرح کنند.

گفتنی است: بیست و یکمین نشست خبری " یک دیدار، یک عرضه " که امروز 22 اسفند 95 به مناسبت گشایش نماد فرابورس در تابلو پایه برگزار شد ، به شکل زنده  از اینستاگرام نیز پخش شد .

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد