Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/yxVWRb
1395/12/25 - 16:29 تاريخ انتشار: 5637 تعداد بازديد: 38652 كد خبر:
گزارش روز؛
عرضه های پر حجم گروه خودرویی در روزهای آخر سال
در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای مبین و وبانک با رشد حدود 99 واحدی به ارتفاع 76,738 رسید که در این بین نمادهای خساپا و فاراک بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

 

گروه خودرویی اکثرا شروعی متعادل و مثبت دنبال داشتند اما قطعه سازها همچنان از اقبال بیشتری برخوردار بودند تا جایی که نمادهای خاهن، خموتور و خفنر با صف خرید مواجه شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، با گذشت زمان دادوستدها و بخصوص در اواخر بازار با موج جدید عرضه ها و نوسان منفی آنها مواجه شدیم که نهایت معاملات منفی آنها را درپی داشت. بلوک۷۰درصدی فنرسازی خاور نیز توسط شرکت خصوصی پارس خریداری شد.

در گروه حمل و نقل نماد حتاید تا درصدهای مثبت رشد کرد و در اواخر بازار نیز نماد حفارس صف خرید شد. در این گروه نمادهای حسیر، توریل و حپترو مثبت و نمادهای حکشتی، حریل، حسینا و حتوکا منفی دنبال شدند.

رئیس انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته با بیان اینکه مبحث ارزش افزوده در پیشنهاد اخیری که به مجلس رفت به گونه ای بود که بخش های مختلف حمل و نقلی از مالیات بر ارزش معاف شدند، ادامه داد: این معافیت از سال 1397 اجرایی خواهد شد و به طریق اولی با کاهش مالیات بر بخش حمل و نقل شاهد تاثیرات مثبت بر روی فرآیند های تورمی خواهیم بود.

در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای مبین و وبانک با رشد حدود 99 واحدی به ارتفاع 76,738 رسید که در این بین نمادهای خساپا و فاراک بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

در گروه بیمه ای نمادهای پارسیان، ما و بپاس صف خرید، نمادهای آسیا، دانا، بساما و کوثر منفی و مابقی متعادل و مثبت دنبال شدند. گروه لیزینگی شروعی متعادل و مثبت داشتند اما همزمان با منفی شدن گروه خودرویی نوسانات منفی را تجربه کردند تا جایی که نماد ولیز صف فروش و نماد ولغدر تا آستانه صف فروش شدن پیش رفت.

 نکته قابل توجه دادوستدها امروز این گروه تشکیل صف خرید نماد ولساپا در اواخر بازار بود. در گروه سرمایه گذاری که معاملاتی متعادل داشتند نمادهای وگستر، وبوعلی و سدبیر از اقبال بیشتری برخوردار بودند و با صف خرید مواجه شدند. نماد وتوسم نیز پس از برگزاری مجمع سالیانه تقسیم سود 450 ریالی با رشد حدود 6.5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت و نماد وصندوق با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شد.

عرضه اولیه سهام شرکت ۹۵ میلیارد تومانی به پرداخت ملت به سال آینده موکول شد. با عدم درج اطلاعیه این عرضه توسط شرکت بورس تا دیروز، محرز شده واگذاری این شرکت در سال آینده انجام خواهد شد. چرا که برای عرضه اولیه سهام شرکت های جدید، باید حداقل 48 ساعت قبل از عرضه ، اطلاعیه بورس منتشر شود که با توجه به باقی ماندن تنها یک روز کاری سال 95 ، چنین برنامه ایی عملی نیست.

در گروه پالایشگاهی و روانکارها که شاهد معاملاتی متعادل بودیم نماد شراز با جهش قیمتی صف خرید شد در آنسو و در گروه شیمیایی نماد شتوکا صف فروش بود و نمادهای شفارس و ساینا به دلیل رشد سریع هفته های اخیر از فشار فروش به مراتب بالاتری برخوردار بودند اما نماد پر حاشیه شپلی در کنار نمادهای شسینا و شپترو صف خرید را تجربه کردند. رییس کمیته بررسی واگذاری پالایشگاه کرمانشاه از ارسال گزارش کمیته متبوع و احتمال لغو واگذاری 60 درصد سهام به هیئت رییسه مجلس خبر داد.

با شروع متعادل و تقریبا منفی قیمت کامودیتی ها شاهد افزایش عرضه ها در گروه های فلزی و معدنی بودیم به طوریکه پس از شروع متعادل گروه های مذکور، اکثرا با افت قیمتی به کار خود پایان دادند در این بین صف خرید نماد های فجر و میدکو و معاملات مثبت نمادهای کروی، کنور و فمراد نمایان تر بود.

گروه ساختمانی و سیمانی پس از شروعی متعادل و مثبت، نوسانات منفی داشتند تا جایی که نمادهای ثعمرا، ثاژن، سکرد، صف فروش شدند در این بین نمادهای سهرمز، ثفارس، سبزوا، ثاخت، سبجنو و سفانو با صف خرید همراه بودند.

درگروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته، رشد قیمتی و صف خرید نماد خصدرا در محدوده 530 تومان چشم نوازی می کرد این در حالی بود که نماد فاراک علیرغم ادامه ریزش قیمتی و قرار داشتن در سطوح حمایتی مهم همچنان از فشار فروش بالایی برخوردار بود و افت قیمتی مجدد را تجربه کرد. در گروه های مذکور نمادهای دماوند، بالاس، فلامی، فاما و بالبر صف خرید و مابقی هم گروهی ها متعادل و مثبت دنبال شدند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد