Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/8sOsGK
1396/01/27 - 12:16 تاريخ انتشار: 3296 تعداد بازديد: 39021 كد خبر:
مدیرعامل فرابورس ایران خبر داد:
انتشار اولین آگهی اوراق اختیار معامله خرید
هامونی با اشاره به برگزاری موفق رویداد فین استارها در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اظهار داشت: سطح برگزاری تاکنون غیر قابل تصور بوده و ایده هایی در این رویداد مطرح شده که بازار سرمایه را متحول خواهد کرد.

مدیرعامل فرابورس ایران، در نشست خبری فاینکس ۲۰۱۷ از انتشار اولین آگهی اوراق اختیار معامله خرید در شب گذشته خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این ابزار به تعمیق بخشی بازار و کشف قیمت کمک کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) امیر هامونی گفت: با این رویداد، اولین بار بانک حکمت ایرانیان از طریق صندوق بازار گردانی سهم آشنا وارد این عرصه خواهد شد .

وی همچنین با اشاره به  برگزاری موفق رویداد فین استارزها در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اظهار داشت:  سطح برگزاری تاکنون غیر قابل تصور بوده و ایده هایی در این رویداد مطرح شده که بازار سرمایه را متحول خواهد کرد.

 

مدیر عامل فرابورس ایران با اشاره به فراهم  شدن فضای مناسب برای فین استارزها در دهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه تهران گفت: فرابورس ایران اکو سیستم فضای ایده و شرکت‌های  دانش بنیان را به طور کامل در فاینکس 2017 فراهم کرده که در این فضا استارتاپ ها ، شتاب دهنده ها ،صندوق های جسورانه،  تامین سرمایه ها و شرکت های سرمایه گذاری در کنار سازمان بورس و بورس ها حضور دارند.

هامونی عنوان کرد: حتی شرکت‌هایی که در حوزه بانک فعالیت می‌کنند مثل خدمات انفورماتیک از جمله مجموعه هایی هستند که اگر در حوزه پول تکنولوژی وجود داشته باشد، می توانند در فین استارز ورود پیدا کنند. در حوزه بیمه نیز بیمه مرکزی راغب است به این حوزه ها ورود کند که با معرفی مدیر آی تی آن مجموعه تکنولوژی‌هایی که لازم است، در حوزه بیمه توسعه یابند، معرفی می‌شوند.

 

وی گفت: فرابورس ایران امسال در دهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه با چهره ای متفاوت ظاهر شده و 70 تیم استارتاپی در قالب 160 نفر در این رویداد ثبت نام کردند که در نهایت 3 تیم در حوزه بورس بانک و بیمه از سوی هیات داوران انتخاب می شوند و تیم اول 30 میلیون تیم دوم 20 میلیون و تیم سوم 10 میلیون تومان جایزه می گیرند.

 

هامونی همچنین با اشاره به شرایط عرضه اولیه در سال جدید گفت: عرضه های اولیه متناسب با شرایط بازار صورت می گیرد که اطلاعیه رسمی آن در سایت فرابورس نیز منتشر خواهد شد.

 

وی در خصوص اثرات عرضه اولیه بر بازار هم گفت : عرضه های اولیه چه سبک و چه سنگین در میان مدت و بلند مدت تاثیری بر شاخص بورس و فرابورس ندارد اما در کوتاه مدت بر بازار اثرگذار است.

 

مدیر عامل فرابورس ایران ادامه داد: این که گفته می شود عرضه اولیه به طور مطلق انجام نشود بر ضد بازار است و در میان مدت و بلند مدت به کوچک شدن بازار منجر خواهد شد.

 

به گفته هامونی اگر در سال های 86 تا 90 عرضه های اولیه نبود و خصوصی سازی صورت نگرفته بود همچنان در همان بازار 26 هزار میلیارد تومانی متوقف مانده بودیم اما تا پایان اسفند 95 به رقم 104 هزار میلیارد تومان رسیده ایم که این اتفاق به اشتغال زایی نیز کمک کرده است.

 

هامونی با اشاره به تشکیل دبیرخانه دایمی فین استارز افزود: ایده های مرتبط با این حوزه دائما رصد خواهد شد و پشتوانه برگزاری این رویداد در سال آینده قرار خواهد گرفت.

 

وی در ادامه این نشست خبری با اشاره به نرخ بازار بدهی گفت: نرخ را می شود با هماهنگی بانک مرکزی و بازار سرمایه و دیگر ارکان تصمیم گیر و سیاست گذار مدیریت کرد البته در ابن بازار کاهش نرخ هم داشته ایم به طوری که میانگین نرخ در بازار بدهی تا 4 درصد کاهش یافته است. به گفته هامونی همچنین تا کنون در بازار بدهی حتی 1 ریال نکول نداشته ایم.

 

مدیر عامل فرابورس ایران ابراز امیدواری کرد که با زیرساخت هایی که در بازار بدهی ایجاد می شود این بازار جایگاه شایسته خود را در اقتصاد کشور پیدا کند.

 

هامونی در پاسخ به این سوال که گفته می شود بازار بدهی بازار پول را تحت تاثیر خود قرار داده است گفت: بازار پول به لحاظ ارزش معامله 60 برابر بازار بدهی است لذا این ادعا را به شدت رد می کنم.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد