Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس انرژی
https://goo.gl/Kucd7d
1396/01/29 - 12:38 تاريخ انتشار: 4156 تعداد بازديد: 39087 كد خبر:
مدیرعامل بورس انرژی در حاشیه فابنکس 2017 عنوان کرد:
بررسی بازار معاملات آب و کربن در تالار سبز
براساس مصوبه هیأت دولت و وزارت نیرو چنانچه هر واحد صنعتی و یا مصرفی سرجمع مصرف برق آن بیش از 5 مگاوات باشد، باید برق مورد نیاز خود را از ابتدای سال جاری از طریق بورس انرژی تامین کند.


 

حسینی با بیان اینکه براساس مصوبه وزارت نیرو هر واحد صنفی و یا مصرفی که مصرف برق بیش از ۵ مگاوات داشته باشد، از ابتدای سال باید برق خود را از بورس انرژی تأمین کند، گفت: مطالعات امکان‌سنجی برای راه‌اندازی بازار معاملات آب و کربن در شورای عالی انرژی تدوین می‌شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سید علی  حسینی در حاشیه نمایشگاه فاینکس 2017، صبح امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد و با بیان مطلب فوق گفت: مطالعات امکان‌سنجی بازار کربن و پسماند با همکاری سازمان محیط زیست و معاونت فناوری ریاست جمهوری در حال تدوین دستورالعملی از سوی بورس انرژی است که در شورای عالی انرژی به تصویب خواهد رسید.

این مقام مسئول با بیان اینکه برنامه بورس انرژی تبدیل شدن به مرجع قیمت‌گذاری حامل‌های انرژی در منطقه خاورمیانه است، گفت: براساس مصوبه هیأت دولت و وزارت نیرو چنانچه هر واحد صنعتی و یا مصرفی سرجمع مصرف برق آن بیش از 5 مگاوات باشد، باید برق مورد نیاز خود را از ابتدای سال جاری از طریق بورس انرژی تامین کند. هم‌اکنون هزینه‌های شرکت‌های توزیع و پخش نواحی از ابتدای امسال به طور علی‌الحساب محاسبه می‌شود و باید منتظر صورتحساب‌های اصلاحی خود در این زمینه باشند.

مدیر عامل بورس انرژی راه اندازی بازار اوراق گواهی ظرفیت و صندوق پروژه، توسعه و تجهیز تأسیسات بارگیری و توسعه رینگ بین الملل را از دیگر اقدامات بورس انرژی درسال 96 خواند.

وی با بیان اینکه برای هر معامله در بورس انرژی 15 ویژگی به خریداران اطلاع رسانی می شود، گفت: بورس انرژی می تواند یک مرجع ارزشمند در حوزه انرژی باشد.

حسینی تصریح کرد: یکی از ویژگی های بورس ها کاهش هزینه های معاملاتی به یک سوم، تسهیل در خرید و فروش و رقابت برابر و بدون رانت است.

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد