Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/cTDUlT
1396/01/29 - 15:46 تاريخ انتشار: 1836 تعداد بازديد: 39093 كد خبر:
اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور در نمایشگاه بورس عنوان کردند؛
اقدامات بورس کالای ایران در مسیر اقتصاد مقاومتی
احمد انارکی محمدی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور در غرفه بورس کالای ایران گفت: اقدامات بازار سرمایه در راستای بهبود اقتصاد و مردمی شدن آن نقش مهمی ایفا می کند به ویژه این که شفافیت روند معاملات در بورس کالای ایران نشان می دهد که این بازار در مسیر اقتصاد مقاومتی در حرکت است.
     

اعضای کمیسیون اقتصلدی مجلس صبح امروز در بازدید از غرفه بورس کالای ایران در دهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه، بورس کالای ایران را یکی از شاهراه های بازگشت رونق اقتصادی عنوان کردند و به عقیده آنها این بازار در مسیر اقتصاد مقاومتی در حرکت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس کالا، احمد انارکی محمدی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور در غرفه بورس کالای ایران گفت: اقدامات بازار سرمایه در راستای بهبود اقتصاد و مردمی شدن آن نقش مهمی ایفا می کند به ویژه این که شفافیت روند معاملات در بورس کالای ایران نشان می دهد که این بازار در مسیر اقتصاد مقاومتی در حرکت است.

وی افزود: فرهنگ سازی در زمینه شناخت بازارها از مهمترین وظیفه بازار سرمایه است که بورس کالا تا کنون در این زمینه اقدامات مناسبی انجام داده و برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند در این زمینه موثر باشد.

سید فاطمه حسینی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در رابطه با ورود بورس کالا به حوزه محصولات کشاورزی گفت: این بازار مالی عاملی موثر در رشد اقتصادی کشور است و طی سال گذشته با انجام اقداماتی همچون اجرای طرح قیمت تضمینی و تامین مالی گندمکاران در مسیر اقتصاد مقاومتی گام بزرگی برداشت.

 وی در ادامه افزود: کشاورزان در این حوزه تامین مالی با مشکلاتی زیادی روبه رو هستند، بنابراین بورس کالای ایران با توسعه ابزار های مالی به رونق بازار کشاورزی و حمایت از تولید کنندگان کشور کمک کرده است.

حسینی افزود: بورس کالای ایران با اجرای طرح قیمت تضمینی، علاوه بر کاهش هزینه های مالی دولت، به مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور کمک می کند تا در مسیر بهبود منابع خود قدم بردارند.

همچنین در ادامه معصومه آقا پور دیگر عضو کمیسیون اقتصادی گفت: برای رونق اقتصادی در ابتدا باید در زمینه تحریک تقاضا اقداماتی صورت داد که خوشبختانه بورس کالا در این زمینه شرایط مناسبی را با توجه به ایجاد ابزارهای مناسب مالی فراهم کرده است.

معصومه آقا پور ادامه داد: خیلی از مواقع کالاهای ما استاندارد هستند و می توانند در زمینه بین المللی نیز موفق باشند اما متاسفانه عدم آگاهی فعالان بازارهای کالایی، این رویکرد را به تاخیر انداخته است به ویژه حضور واسطه گرها که برای رونق اقتصادی بسیار مضر بوده که شفافیت در این بورس مانع از حضور آنان شده است.

وی در پایان در رابطه با عرضه تمامی محصولات قابل معامله در بورس کالا گفت: اگر الزامات قانونی به منظور عرضه همه جانبه محصولات در بورس کالا با حمایت مجلس و دولت صورت بگیرد تاثیر بسیار زیادی در رونق اقتصادی و کاهش فساد و رانت در کشور خواهد داشت به ویژه این که بورس کالا پتانسیل های زیادی برای توسعه و گسترش خواهد داشت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد