Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/i3tnFH
1396/08/15 - 10:40 تاريخ انتشار: 684 تعداد بازديد: 44489 كد خبر:
در جلسات کمیته کاری فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی؛
فرابورس ایران نایب‌رئیس کمیته کاری فیاس شد
در کمیته کاری فیاس مقامات ارشد فرابورس ایران علاوه بر معرفی بازارها و ابزارهای جدید فرابورس و اشاره به دستاوردهای اخیر این رکن بازار سرمایه کشور، ویژگی‌ها و پتانسیل‌های بازار بدهی را نیز تشریح کردند. پیش از این، بیست‌وسومین نشست فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی موسوم به فیاس در تاریخ 25 اردیبهشت‌ماه 96 به میزبانی فرابورس ایران برگزار شد که به گفته حاضران نقطه عطفی در تاریخ فیاس محسوب می‌شود.

جلسات کمیته کاری فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی (فیاس) با حضور ۱۸ عضو کامل و وابسته در ایروان ارمنستان برگزار شد که طی آن فرابورس ایران به عنوان نایب‌رئیس این کمیته کاری انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، رقابت تنگاتنگی میان فرابورس و بورس ابوظبی برای کسب عنوان نایب رئیس کمیته کاری فیاس در جریان بود که با توجه به سابقه خوب و فعال بودن فرابورس طی سال‌های گذشته، بورس ابوظبی به نفع فرابورس کنار کشید؛ بدین ترتیب فرابورس ایران نایب رئیس کمیته کاری فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی شد.

در این مجمع مقامات ارشد فرابورس ایران علاوه بر معرفی بازارها و ابزارهای جدید فرابورس و اشاره به دستاوردهای اخیر این رکن بازار سرمایه کشور، ویژگی‌ها و پتانسیل‌های بازار بدهی را نیز تشریح کردند.

همچنین ناندینی سوکومار رئیس فدراسیون جهانی بورس‌ها، چشم‌انداز و برنامه‌های آتی WFE را تشریح و در خصوص اینکه فدراسیون جهانی بورس‌ها و فیاس چه همکاری‌هایی می‌توانند با ‌هم داشته باشند، صحبت کرد.

وی رسما از بورس‌های عضو فیاس نیز دعوت کرد در اجلاس سالیانه WFE که در سپتامبر 2018 در یونان برگزار می‌شود حضور یابند.

در ادامه کنستانتین سارویان دبیرکل فیاس نیز ضمن ارائه گزارشی درباره کارایی بورس‌های عضو فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی، به بررسی مقایسه‌ای بورس‌های عضو این فدراسیون با بورس‌های مطرح و بزرگ جهان از نظر مشخصه‌هایی همچون تعداد پرسنل و میزان درآمدها و هزینه‌ها پرداخت.

در بخش دیگری از این کمیته کاری، نیکوس تریپاتساس مدیرعامل بورس قبرس به تشریح استاندارد MiFID (Markets in Financial Instruments Directive) پرداخت که به گفته وی این استاندارد باید از دو ماه آینده برای بورس‌های عضو اتحادیه اروپا اجرایی شود؛ از آنجا که قرار است این استانداردها روند سرمایه‌گذاری خارجی اروپایی‌ها در بورس‌های غیراروپایی را تغییر دهند، لازم است کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز این استانداردها را با دقت مطالعه و بررسی کنند.

فرابورس ایران و بورس مسقط نیز آخرین دستاوردهای خود را پرزنت کردند که این ارائه‌ها، استقبال حاضران را در پی داشت.

اصلاح اساسنامه فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی

در کمیته کاری ایروان، اساسنامه فیاس اصلاح شد که هدف از این بازنگری، ارتقای حاکمیت شرکتی فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی بود و در راستای آن کمیته حسابرسی داخلی فیاس نیز تشکیل شد.

علاوه بر این در کمیته کاری فیاس پیشنهاد تعامل سپرده‌گذاری‌های عضو فیاس با همدیگر مورد تایید قرار گرفت ضمن آنکه مسائلی از جمله تبادل دیتا، محاسبه کامپوزیت بورس‌های عضو فیاس و تبادل تکنولوژی، دانش و آموزش نیز از جمله مباحث مطرح‌شده در کمیته کاری فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی بود.

ارتقای سطح برگزاری جلسات فیاس

پیش از این، بیست‌وسومین نشست فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی موسوم به فیاس در تاریخ 25 اردیبهشت‌ماه 96 به میزبانی فرابورس ایران برگزار شد که به گفته حاضران نقطه عطفی در تاریخ فیاس محسوب می‌شود؛ چراکه به دنبال مذاکرات صورت‌گرفته در تهران، سطح برگزاری جلسات در ایروان ارتقا یافت به گونه‌ای که اختلاف سطح معناداری در کیفیت گزارش‌ها مشاهده شد و پرزنتیشن‌های کاری نیز علمی‌تر بود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد