Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/JspN3z
1396/08/17 - 11:58 تاريخ انتشار: 462 تعداد بازديد: 44593 كد خبر:
کاهش زمان تسویه وجوه به گردش معاملات سرعت می‌دهد
آقا بزرگی با اشاره به اینکه برخی معامله‌گران ترجیح می‌دهند منابع حاصل از فروش را برای مدت کوتاه از بازار بورس خارج و در موقع مناسب به تشخیص خود مجددا منابع را وارد چرخه معاملات نمایند و طبیعتا صرف زمان به‌مدت 3 روز مغایر با خواسته ایشان خواهد بود، اظهارداشت: انتظار می‌رود با اصلاح این رویه فرصت سرمایه‌گذاری در زمان کوتاه‌تر نصیبشان شده و مطمئنا این موضوع منتهی به روان‌تر شدن و افزایش حجم معالات خواهد شد.


یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است، پیشنهاد کاهش زمان تسویه وجوه در بورس با هدف افزایش سرعت و گردش معاملات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از اقتصاد آنلاین، فردین آقابزرگی درمورد کاهش زمان تسویه معاملات سهام در بورس و فرابورس گفت: هدف اولیه این پیشنهاد در حقیقت افزایش سرعت و گردش معاملات است؛ چرا که بیشتر فعالان بازار سرمایه همواره در حال تغییر پرتفوی سهام خود (خرید و فروش) سهام هستند.

وی افزود: از گذشته و عمدتا به‌دلیل نبود اتصال سیستم پرداخت بانک‌ها به یک‌دیگر عملیات انتقال وجوه از یک بانک به بانک دیگر نیاز به حداقل 2 روز کاری وجود داشت.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: لیکن در حال حاضر همسو با مقررات حاکم بر بورس در خصوص لزوم تامین وجه قبل از انجام خرید و همچنین حل شدن موضوع انتقال وجوه از یک بانک به بانک دیگر لازم است، برخی رویه‌ها از جمله مدت زمان دریافت وجوه حاصل از فروش که سه روز پس از تحقق فروش است مورد بازنگری قرار بگیرد و به نوعی اصلاح شود.

آقابزرگی با اشاره به اینکه برخی معامله‌گران ترجیح می‌دهند منابع حاصل از فروش را برای مدت کوتاه از بازار بورس خارج و در موقع مناسب به تشخیص خود مجددا منابع را وارد چرخه معاملات نمایند و طبیعتا صرف زمان به‌مدت 3 روز مغایر با خواسته ایشان خواهد بود، اظهارداشت: انتظار می‌رود با اصلاح این رویه فرصت سرمایه‌گذاری در زمان کوتاه‌تر نصیبشان شده و مطمئنا این موضوع منتهی به روان‌تر شدن و افزایش حجم معالات خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان خاطرنشان کرد: اصلاح این رویه موجب ایجاد سرعت بیشتر در گردش معاملات و در نتیجه ایجاد انگیزه مضاعف بین فعالان بازار خواهد شد و این موضوع با تصمیم اخیر سازمان بورس مبنی بر کاهش کارمزد ارکان و شرکت‌های بورس می تواند تاثیر بیشتری بر افزایش حجم و روند معاملات داشته باشد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد