Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/kR1n4o
1396/08/19 - 08:58 تاريخ انتشار: 1751 تعداد بازديد: 44604 كد خبر:
بسته خبری 96.28؛
مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته
پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، در بسته خبری پیش‌رو، به بررسی مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت پرداخته است.


کار افزار انگلیسی «بانک جامع اطلاعات مالی ایران» رونمایی شد

دکتر شاپور محمدی در مراسم رونمایی از نسخه فارسی اپلیکیشن بانک جامع اطلاعات مالی ایران، از اقدامات مرکز مالی در توجه به توسعه محصولات نوآورانه قدردانی کرد و گفت: اهتمام مرکز مالی برای اقدامات نورآورانه قابل تقدیر است. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نسخه اپلیکیشن IFDB را لازمه بین المللی شدن دانست و آن را همچون سایر فعالیت های مرکز مالی ایران به مانند پایگاه داده‌ های تحقیقاتی مالی ایرانIFDC  مهم و کارگشا دانست.

مشاهده کل خبر


اتصال بازار سرمایه ایران به بیش از 30 بازار مهم دنیا

جانشین رئیس سازمان بورس در امور بین‌الملل در گفت و گو با "سنا" در خصوص راهکارهای بین المللی شدن بازار سرمایه گفت: بحث بین المللی شدن بازار سرمایه موضوعی فراتر از حضور یا جذب سرمایه گذار خارجی است. بهادر بیژنی افزود: بین المللی شدن بازار سرمایه فرآیندی است که برای تکیمل آن باید قدم هایی برداشته شود؛ یکی از گام ها دسترسی دو جانبه است. به این ترتیب که ما به بازارهای بین المللی دسترسی داشته باشیم و برعکس این موضوع نیز رخ دهد. همچنین تعامل و بالا بردن استانداردها مهم است. نقش ما در تصمیم گیری های بین المللی جهانی نیز نکته دیگری است. علاوه بر اینها برای بین المللی شدن بازار سرمایه باید به صورت فعالانه در این مهم گام برداشت.

مشاهده کل خبر


دلایل حذف بانک ها از چرخه صدور واحدهای سرمایه گذاری

به گفته علی سعیدی گستردگی حوزه جغرافیایی و تعداد شعب بانک ها و نظارت غیر مستقیم سازمان بر آن شعب، از دلایل اصلی صدور و ابطال الکترونیکی واحدهای سرمایه گذاری بود. معاون رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، با بیان اینکه در گذشته برخی از مدیران صندوق های سرمایه گذاری که بیش از نیمی از دارایی های تحت مدیریت کل صندوق ها را اداره می کنند، زیرساخت های الکترونیکی جهت صدور و ابطال، بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفتر مدیر صندوق یا شعب بانک را فراهم کردند، افزود: این امر باعث تسهیل در صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری و امکان نظارت مناسب تر برای سازمان بر عملکرد مدیران را فراهم کرده است.

مشاهده کل خبر


کنترل نقدینگی مهمترین اصل عملکرد مطلوب نهاد های مالی است

رییس کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار شرایط فعلی اقتصاد کشور را تشریح کرد و گفت: اکنون بیش از 80 در صد از ظرفیت های موجود مربوط به بخش داخلی و کمتر از 20 درصد آن مربوط به مسائل خارجی و بین المللی مانند صادرات و واردات است و باید ظرفیت های اقتصادی کشور بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد. حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم اظهار داشت: درحال حاضر میزان مطرح شده به سمت تولید ورود پیدا نکرده بلکه به طور عمده مورد استفاده عوامل غیر مولد قرار گرفته است.

مشاهده کل خبر


پرداخت کامل سود اوراق شهرداری‌ها/ موسسات رتبه‌بندی اعتباری پشتوانه بازار بدهی توسعه‌یافته

مدیرعامل فرابورس ایران از تسویه کامل سود اوراق شهرداری‌ها در فرابورس خبر داد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته تمامی سود اوراق شهرداری‌ها تا پایان هفته قبل به حساب دارندگان این اوراق واریز شد. امیر هامونی با بیان اینکه خرید اوراق شهرداری‌ها و اوراق دولتی دارای تفاوت‌هایی در میزان ریسک بوده و سرمایه‌گذاران به طور معمول این موضوع را در سرمایه‌گذاری‌های خود لحاظ می‌کنند، افزود: باید توجه داشت اوراق متنوعی با درجات متفاوتی از ریسک در بازار بدهی موجود است که از میان آن‌ها اوراق بدهی دولتی را در زمره کم‌ریسک‌ترین اوراق موجود در بازار دسته‌بندی می‌کنند و این در حالی است که در دنیا همواره ریسک اوراق شهرداری‌ها از اوراق دولتی کمی بالاتر است.

مشاهده کل خبر


کل زنجیره فولاد در بورس کالا عرضه شود

حامد سلطانی نژاد با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر شاهد عرضه محصولات فولادی در بورس کالا بودیم افزود: رعایت منافع واحدهای بالادستی و پایین دستی هر دو در بورس امکان پذیر است و ما می توانیم با یک روش میانه ای که منافع هر دو طرف رعایت شود به یک مدل کشف قیمت مناسب در بورس برسیم. به گفته مدیرعامل بورس کالا، اگر می خواهیم در حوزه صادرات شفاف باشیم، باید واردات شفاف داشته باشیم. همچنین نحوه قیمت گذاری و نحوه تخصیص محصولات وارداتی هم باید مشخص باشد که به طور حتم این اتفاق می تواند در بورس کالا بیفتد.

مشاهده کل خبر


ایدرو آماده سرمایه گذاری مشترک با خارجی ها

مدیران ایدرو به عنوان بزرگترین نهاد صنعتی کشور در همایشی تحت عنوان معرفی توانمندی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، آمادگی این مجموعه را برای همکاری مشترک با سرمایه گذاران داخلی و خارجی اعلام کردند. معاون صنایع پیشرفته و پروژه‌های کلان انرژی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تصریح کرد: این سازمان در زمینه‌های انرژی، کشتی‌سازی، خودروسازی، حمل‌ونقل ریلی و تولید واگن، بزرگ‌ترین مجموعه در کشور است. به گفته وی، ایدرو همچنین بیش از 15 سال در صنایع پیشرفته از جمله آی‌تی و آی‌سی‌تی و بیوتکنولوژی سرمایه‌گذاری و در این زمینه‌ها با بخش خصوصی همکاری می کند.

مشاهده کل خبر


دوره‌ های آموزشی با هدف توسعه امن فناوری اطلاعات

مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه (مکنا)، در راستای اهداف خود و با توجه به تأکید رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در فراهم کردن بستر های آموزشی و فرهنگ‌ سازی برای بازار سرمایه، به برگزاری دوره آموزشی "برنامه نویسی امن" اقدام کرد. در این رابطه احمد سحرخیز، رییس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه، با بیان اینکه این مرکز به منظور ارتقا سطح دانش فعالان و تولید کنندگان سامانه‌ های فناوری اطلاعات، طرح‌ های جامع آموزش و توانمند سازی را در حوزه امنیت سایبری در دستور کار خود قرار داده، گفت: دوره آموزشی برنامه‌ نویسی امن، با محور آموزش رعایت نکات امنیتی در توسعه برنامه‌ ها و سامانه‌ های بازار سرمایه برگزار شد.

مشاهده کل خبر


تغییر زمان تسویه باعث افزایش نقدشوندگی می شود

به گفته دبیرکل کانون کارگزاران اختلاف زمان تسویه بین اوراق بدهی و سهام، تبعاتی را به همراه دارد که در صورت یکسان شدن زمان تسویه علاوه بر اینکه نقدشوندگی بازار را بالا می برد عملا انصاف معاملات را بیشتر می کند و باعث هماهنگی و همراهی بیشتر اوراق بدهی و سهام می شود. روح الله میرصانعی در گفت و گو با "سنا" در خصوص نامه به سازمان بورس برای تغییر زمان تسویه از T+3 به T+1 گفت: در حال حاضر سرمایه گذاران و سهامداران در یک وضعیت دو گانه هستند، سهامدار زمانی که قصد خرید سهمی را دارد، کارگزار از وی تقاضای واریز وجه سهم به حساب کارگزاری می کند و پس از آن سهم به خرید گذاشته می شود.

مشاهده کل خبر


بانک ها از صدور یونیت های سرمایه گذاری منع شدند

به گفته مدیر نظارت بر نهاد های مالی، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری موظف اند بدون نیاز به طی تشریفات اصلاح اساسنامه و امیدنامه ضمن معرفی شخص واجد شرایط دیگری به عنوان مدیر ثبت رویه پذیره نویسی، صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوق مربوطه را به گونه ای اصلاح کند که دریافت درخواست صدور واحدهای سرمایه گذاری صرفاً به روشی غیر از مراجعه سرمایه گذار به شعب بانکها یا موسسات مالی و اعتباری امکان پذیر باشد. محمدرضا معتمد در ادامه افزود: آن دسته از صندوق های سرمایه گذاری که در حال حاضر بانک ها یا موسسات مالی و اعتباری عهده دار سمت رکن مدیر ثبت آنها هستند یا از طریق شعب بانک ها و موسسات در خواست های صدور و ابطال واحدهای سرمایه گذاری صندوق انجام می گیرد از این پس در خصوص صدور واحد منع شدند.

مشاهده کل خبر


معرفی استارتاپ ها رسالت فعالان بازار سرمایه است

گردهمایی ”معرفی استارتاپ ها و شتاب دهنده های بازار سرمایه” با حضور ۲۶ استارتاپ، بعد از ظهر روز سه شنبه ۱۶ آبان به همت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در سالن حکمت کتابخانه ملی برگزار شد. در این نشست، سید روح الله میرصانعی، دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه این شرکت ها با چالش هزینه و مشکلات گوناگونی برای بقا روبرو هستند، گفت: نیمی از استارتاپ ها معمولا نمی توانند موفق باشند و با توجه به آسیب پذیری شرکت های دانش بنیان و اهمیت آنها در اقتصاد، حمایت از آنها ضروری است.

مشاهده کل خبر


شفافیت؛ رکن مهم حاکمیت شرکتی

مدیرعامل سابق شرکت سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر اظهار داشت: تحقیقات نشان می‌دهد استقرار مناسب ساز و کارهای حاکمیت شرکتی سبب جذب و تخصیص بهینه منابع، افزایش کارآیی عملیاتی، استیفای حقوق ذی نفعان مختلف و رشد سرمایه‌گذاری پایدار از طریق جلب اعتماد سرمایه‌گذاران می‌شود. سیاح در خصوص تعریف روشن حاکمیت شرکتی و اهدافی که از اجرای آن در بازار سرمایه دنبال می شود، گفت: جدایی مدیریت از مالکیت باعث تضاد منافع بین مدیران به عنوان گردانندگان واحدهای تجاری و سایر ذینفعان (و از همه مهمتر سهامداران و مالکان بنگاه های تجاری) می شود. لذا حاکمیت شرکتی یا راهبری شرکتی یا حاکمیت سازمانی را می توان بسان چتری در نظر گرفت که روابط و تعاملات هیات مدیره،‌ سهامداران،‌ قانونگذاران، ممیزان، مشتریان،‌ کارکنان،‌ طلبکاران و سایر ذینفعان را به گونه ای پوشش می دهد تا همه این ذینفعان در راستای اهداف اصلی بنگاه اقتصادی یعنی حداکثر کردن ثروت سهامدار‌ گام بردارند.

مشاهده کل خبر


عوامل کلیدی افزایش قیمت نفت در جهان

عضو هیئت علمی دانشگاه و کارشناس اقتصاد انرژی، در خصوص روند آتی قیمت نفت اظهار داشت: امروز قیمت نفت رکورد جالبی را تجربه کرده است و قیمت نفت برنت به بیش از 63 دلار در هر بشکه رسید که طبیعتا قیمت سایر شاخص های نفتی در بازارهای دیگر هم افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. علیرضا سلطانی ادامه داد: این روند ممکن است در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد و قیمت نفت نیز با همین مسیر، به صعود خود ادامه دهد . اما به نظر می رسد که قیمت نفت از مرز 70 دلار فراتر نرود به این دلیل که افزایش قیمت در طولانی مدت برای کشورهای تولیدکننده توجیه پذیر نیست.

مشاهده کل خبر


چشم‌انداز بازار سرمایه تا پایان سال

به گفته مدیرعامل کارگزاری بانک سامان، یکی از عواملی که می‌تواند موجب رشد بازار و تاثیر گذاری آن بر صنایع باشد افزایش نرخ دلار است. افزایش نرخ دلار در بازار از 3890 تومان به 4070 تومان و از طرفی افزایش نرخ ارز دلار مبادلاتی موجب شده است که چشم انداز قیمت دلار در میان مدت مثبت باشد و با توجه به نشانه های رشد نرخ ارز می‌توان انتظار داشت که قیمت دلار تا پایان سال تا محدوده 4300 تومان افزایش یابد. حمیدرضا مهرآور افزود: در بازارهای کالایی افزایش نرخ اوره به محدوده های 270 دلار و رشد آن در طول دو ماه گذشته و از طرفی افزایش قیمت متانول و رسیدن آن به محدوده 330 دلار موجب شده که چشم انداز سود آوری گروه پتروشیمی وابسته به این محصولات نیز افزایش یابد.

مشاهده کل خبر


شرکت های بزرگ جهان در راه ایران

امیررضا حسنی دبیر اجرایی نشست فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران هدف از برگزاری این نشست را جذب سرمایه گذاری خارجی دانست و گفت: در حال حاضر تنها راه سرمایه گذاری در ایران، جذب سرمایه های خارجی است اما بهترین راه جذب سرمایه های خارجی، مشارکت های اقتصادی است. وی در ادامه افزود: تاکنون شرکت های بزرگ جهان در حوزه های گردشگری و توریست درمانی، انرژی های پاک، کشاورزی، نفت وگاز و پتروشیمی، خودروسازی و صنایع وابسته و صنایع غذایی موافقت خود با شرکت در نشست فرصت های اقتصادی وسرمایه گذاری ایران اعلام کرده اند.

مشاهده کل خبر


بازارهای جذاب با معاملات الگوریتمی و مشتقه

مدیرعامل تامین سرمایه تمدن کسب بازارهای مطلوب و جذاب را در گروه سرمایه گذاری در معاملات الگوریتمی و مشتقه برشمرد و گفت: ترکیب معاملات سهام و اختیار معامله ضمن مدیریت ریسک های بازار می تواند امکانات جدیدی برای کسب سود دربازار فراهم کند. محمودرضا خواجه نصیری با اشاره به اینکه اختیار معامله سهام از جمله ابزارهای پر طرفدار مالی در دنیا است و برای سرمایه گذاران حرفه ای جذابیت بالایی دارد گفت: ترکیب معاملات سهام و اختیار معامله می تواند ضمن مدیریت ریسک های بازار امکانات جدیدی برای کسب سود دربازار فراهم کند و استراتژی های متنوعی را در بازار در اختیار مدیران سرمایه قرار می دهد.

مشاهده کل خبر


افزایش اعتماد سرمایه گذار خارجی با ورود شرکت های بزرگ رتبه بندی به ایران

مشاور سرمایه گذاری و کارشناس ارشد بازار سرمایه در خصوص روند جذب سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه ایران اظهار داشت: حضور نیروهای فعال در بازار سرمایه ایران کاملا مشهود است اما به نظر می رسد جذب سرمایه گذاری خارجی در این بازار، به حضور نیروهای جوانی که در خارج از ایران تحصیل کرده اند و با قشر سرمایه گذار خارجی و فرهنگ مربوط به آنها آشنایی دارند، نیازمند است. پیمان مولوی ادامه داد: به نظر می رسد باید از تمام ظرفیت نیروهای تحصیل کرده ایرانی و ایرانی های خارج از کشور همزمان با هم استفاده کرد. تیم های جوان و فعال از گروه های مختلف موجب چرخش نخبگان خواهد شد و این نیروها با کمک یکدیگر می توانند مسیر چانه زنی با سرمایه گذار خارجی را به راحتی طی کنند. بدین ترتیب نهاد مربوطه در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی تبدیل به برند می شود و اعتماد سرمایه گذار خارجی افزایش می یابد.

مشاهده کل خبر


مزیت اتصال به بازارهای جهانی فراتر از معایب آن است

مدیر سرمایه گذاری های مهرگان تأمین پارس درباره زیرساخت‌های مورد نیاز برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی گفت: چابکی در ارائه زیرساخت حمایتی به سرمایه‌گذار کامل نیست و سرمایه‌گذار برای دستیابی به آن باید مراحل طولانی و بروکراتیک را طی کند. به گفته شهریار هاشمی، هر پدیده ای می تواند نقاط قوت و ضعف مختلفی را به طور همزمان داشته باشد. به عبارتی اتصال بازارهای مالی همانطور که احتمالا ریسک ها و تغییرات سرمایه‌گذاران سایر کشور ها را به بازار ما منتقل می کند، از دیگر سوی جذب سرمایه های خارجی را به همراه می آورد تا از موقعیت خاص اقتصادی کشورمان استفاده شود بدین ترتیب به رشد اقتصادی ما نیز کمک شایانی می کند.

مشاهده کل خبر


پیش‌شرط‌ های حضور در حوزه تأمین مالی بین المللی

یک عضو هیات علمی دانشگاه، خلأ وجود نهادهای تسهیل‌گر معتبر بین‌المللی را از پیش‌نیازهای جذب سرمایه های خارجی برشمرد و گفت: ایجاد و شکل‌گیری نهادهای مالی تخصصی از جمله مؤسسات رتبه‌بندی اعتباری و استمداد از مشاوره‌های تخصصی شرکت‌های حسابرسی، بانکداری سرمایه‌گذاری و مشاوره سرمایه‌گذاری از جمله مواردی است که این موضوع را تسهیل می‌کند. موسی احمدی ادامه داد: نوسانات نرخ ارز از جمله ریسک‌هایی است که سرمایه‌گذاران خارجی، آن را از موانع سرمایه‌گذاری در ایران قلمداد می‌کنند. راه‌اندازی بازار مشتقه ارز یا آپشن‌های ارزی در کنار زمینه‌چینی انتشار اوراق ارزی از جمله اقداماتی است که می‌تواند در این راستا راه‌گشا باشد و البته نیازمند هماهنگی و سیاست‌گذاری یکپارچه میان بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار است.

مشاهده کل خبر


تداوم روند صعودی بورس/ تغییر جهت بنیادی در بازار

مدیرعامل شرکت سبدگردان آسمان، سیگنال مثبت و باثبات از بازارهای جهانی به همراه رشد نرخ دلار را دو عامل مهمی می‌داند که منجر به رشد 35 درصدی سود عملیاتی گزارش‌های 6 ماهه امسال شرکت‌ها در مقایسه با سال گذشته شده است. محمد صدرایی در ادامه گفتگوی خود با "سنا" اظهار داشت: پس از چندین فصل گزارش‌های نامساعد پیرامون وضعیت مالی و عملکرد شرکت‌ها در پی رکود حاکم بر کشور و بازارهای جهانی، بالاخره سمت‌وسوی گزارش‌های شش‌ماهه اول سال 96 در عمده شرکت‌ها حاکی از آن است که سود عملیاتی و سود خالص هر دو با رشدی قابل‌توجه نسبت به دوره مشابه سال 95 مواجه شده‌اند.

مشاهده کل خبر


ادغام "های‌ وب" و "پارس آنلاین"، نقطه عطفICT  و سرمایه‌گذاری

مدیرعامل مدیریت سرمایه کیان ادغام "های وب" – "پارس آنلاین" را اقدامی جسورانه از سوی سهامداران هر دو شرکت و نقطه عطفی در صنعت فن آوری اطلاعات و بانکداری سرمایه گذاری ایران عنوان کرد. مجید زمانی به عنوان مشاور ادغام "های وب" و "پارس آنلاین"، در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: حوزه کسب و کار پروانه های FCP بسیار متفرق است و هیچ کدام از این شرکت های دارای مجوز به تنهایی توان تبدیل شدن به یک اپراتور قوی در صنعت ICT را ندارند. ادغام شبکه مشتریان و زیرساخت های این شرکت ها، با امکان استفاده از منابع بازار سرمایه می تواند این امر را محقق کند.

مشاهده کل خبر


فصل جدید منطق گرایی در بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سهام در رابطه با افزایش تحلیل پذیری بازار سهام نسبت به ادوار گذشته گفت: مقایسه رشد فعلی شاخص کل در بازار سهام نسبت به ادوار گذشته حامل وجه تمایزهای قابل توجهی است. مهدی رباطی در ادامه با اشاره به اثر تحلیل بازار جهانی بر تصمیم سهامداران بیان کرد: یکی از مولفه هایی که اثر آن طی یکسال اخیر بر رشد بازار واضح بوده، رشد قیمت کامودیتی ها در بازارهای جهانی است. در این بین هوشیاری سهامداران نسبت به تحلیل و چشم انداز قیمت فلزات پایه در بازار جهانی، اثر قابل توجهی بر رشد قیمتی صنایع کالامحور در بورس ایران داشته است.

مشاهده کل خبر


پیش بینی رشد کامودیتی ها در سال آینده میلادی

کارشناس بازار سرمایه در خصوص پیش بینی قیمت کامودیتی ها و روند آتی بازارهای جهانی سخن گفت و اظهار داشت: آنچه به عنوان پیش بینی از سوی موسسات خدمات مالی و بانک جهانی منتشر شده است حاکی از این است که روند معاملات کامودیتی ها در سال 2018 میلادی صعودی خواهد بود.  محمد نوربخش در این خصوص ادامه داد: روند مثبت اقتصاد چین نشان دهنده این است که بازار کالاهای اساسی در سال آینده میلادی با وضعیت مناسبی همراه خواهد بود.

مشاهده کل خبر


حال خوش این روزهای صنعت خودرو

حضور خودروسازان خارجی به کشور پس از برجام شکل جدیدی به خود گرفت. بر اساس آمارها طی این مدت 6 شرکت پژو، سیتروئن، رنو، هیوندایی، بنز و فولکس واگن برای انجام مذاکرات و عقد قرارداد به ایران آمده اند. بدون تردید مذاکره با خودروسازان خارجی و جلب رضایت آنها برای سرمایه‌گذاری در ایران، کار بسیار سختی به‌شمار می‌رود و در صورت نبود توافق هسته‌ای و برجام، هیچکدام از ۶ شرکت پژو، سیتروئن، رنو، هیوندایی، بنز و فولکس واگن، برنامه‌ای برای فعالیت در کشور نداشتند. بنابراین هرچند تا به اجرا درآمدن همه این قراردادها و تفاهم‌نامه‌ها راه زیادی مانده است، اما حضور این تعداد خودروساز بزرگ در ایران آنهم در این مدت نسبتا کم، اتفاقی مبارک و خوش یمنی است.

مشاهده کل خبر


 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد