Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/i8trJd
1396/08/19 - 11:43 تاريخ انتشار: 1457 تعداد بازديد: 44630 كد خبر:
تعرفه واردات ترانس 30 درصد شد
ارسلان فتحی پور در جمع خبرنگاران گفت: ایران جزو 10 کشور بزرگ سازنده ترانسفورماتور در جهان است و هم اکنون از نظر کیفیت در جایگاهی قرار دارد که می تواند علاوه بر تجهیزات، دانش فنی خود را به دیگر کشورها صادر کند.


عضو سندیکای صنعت برق ایران گفت: به منظور جلوگیری از واردات ترانس های خارجی، تعرفه گمرکی این کالا از 24 به 30 درصد افزایش یافت؛ در این شرایط، سرمایه گذاران خارجی (فاینانسورها) به جای وارد کردن ترانس های کشور خود، ترانس های ایرانی را خریداری می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، ارسلان فتحی پور در جمع خبرنگاران گفت: ایران جزو 10 کشور بزرگ سازنده ترانسفورماتور در جهان است و هم اکنون از نظر کیفیت در جایگاهی قرار دارد که می تواند علاوه بر تجهیزات، دانش فنی خود را به دیگر کشورها صادر کند.

وی در پاسخ به این سوال که «در این شرایط چرا پارسال 10 میلیون دلار ترانس وارد کشور شده است؟» گفت: در مقابل صادرات 120 میلیون دلاری ترانس (فقط توسط یک شرکت ایرانی به خارج از کشور) ، 10 میلیون دلار عدد قابل توجهی نیست.

این فعال اقتصادی اضافه کرد: البته با توجه به افزایش تعرفه واردات ترانس، به نظر می رسد امسال و سالهای آینده میزان واردات این کالا به کشور روندی کاهشی به خود بگیرد.

عضو سندیکای صنعت برق ایران از امضای دو قرارداد با سرمایه گذاران چینی که با ایران قرارداد فاینانس امضا کرده اند خبر داد و گفت: با توجه به افزایش تعرفه گمرکی واردات انواع ترانسفورماتور، ورود این کالا به کشور صرفه اقتصادی نخواهد داشت؛ به همین سبب تولیدکنندگان داخلی ترانس های مورد نیاز این سرمایه گذاران را تامین خواهند کرد.

عضو سندیکای صنعت برق با اشاره به تاکید دولت به صادرات غیرنفتی عنوان کرد: تاکنون قراردادهایی با شرکت‌های عمان، آفریقای جنوبی، آذربایجان و عراق به منظور صادرات ترانس منعقد شده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد