Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/LBHpaq
1396/11/16 - 12:27 تاريخ انتشار: 916 تعداد بازديد: 47155 كد خبر:
در جلسه ای در سازمان بورس برگزار شد:
چگونگی تهیه و تنظیم فرم های گزارش تفسیری مدیریت
در جلسه ای که با حضور مقامات ارشد بازار سرمایه و کارشناسان سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد ، قالب ارائه گزارش تفسیری مدیریتی بصورت چندین فرم و جدول طراحی شد. در این صورت ناشران ملزم هستند گزارشات خود را با توجه به فعالیت شرکت خود ارائه دهند.

 

در جلسه ای که 7 بهمن ماه سال جاری با حضور برخی از اعضای هیات مدیره، مدیران و کارشناسان سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران نهادهای مالی بازار سرمایه و دبیرکل های کانون کارگزاران و کانون نهادهای سرمایه گذاری برگزار و مقرر شد که در قالب گزارشات تفسیری مدیریت، فرم ها و جداولی به منظور دریافت اطلاعات مورد نیاز بازار از ناشران، قرار گیرد که تکمیل کردن آن فرم ها و جداول توسط ناشرین الزامی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، این فرم ها به هفت دسته جداگانه شامل شرکت‌های تولیدی، خدماتی، بانکی، بیمه‌ای، لیزینگ، سرمایه‌گذاری و ساختمانی تقسیم می شود.

بدین ترتیب بخش مهمی از اطلاعات صورت های مالی و بودجه به صورت تفصیلی و با جزئیات کامل در قالب جداول جدید به فعالان بازار سرمایه و تحلیل‌گران عرضه خواهد شد و نگرانی فعالان بازار سرمایه از بابت کاهش اطلاعات ارائه‌شده به بازار برطرف خواهد شد.

 در جلسه فوق هم چنین مقرر شد در خصوص جزییات این فرم ها و نحوه گزارش دهی ناشرین در جلسه ای متشکل از نمایندگان کانون کارگزاران، کانون نهادهای سرمایه گذاری و سازمان بورس تصمیم گیری شود.

این جلسه به همین منظور تشکیل شده و اعضای حاضر پس از بحث و بررسی در خصوص فرم های مذکور در خصوص موارد ذیل به جمع بندی رسید:

 

1-      اطلاعات عملیاتی شرکت چه در قالب عملکرد چه در قالب بودجه به صورت کامل منتشر شود.

2-      فرم ها به گونه ای طراحی شود که قابلیت بررسی و تطبیق با گزارشات ماهانه و هم چنین قابلیت مقایسه با گزارشات پیش تر شرکت را داشته باشند.

3-      اطلاعات عملیاتی آتی شرکت چنانچه شرکت در بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال قرار داشته باشد، در قالب بودجه سال بعد؛ چنانچه شرکت در بازه مرتبط با گزارشات 3 و 6 ماهه قرار داشته باشد، در قالب بودجه تا انتهای سال مالی و چنانچه شرکت در وضعیت ارائه عملکرد گزارش 9 ماهه باشد در قالب بودجه 3 ماهه پایان سال و 3 ماهه ابتدای سال بعد ارائه شود. 

4-      در خصوص سایر اطلاعات با اهمیت شرکت نظیر اطلاعات غیر عملیاتی و ... این امکان وجود داشته باشد که شرکت در قالب کادرهایی پیش بینی خود را ارائه کند.

5-      در خصوص سرمایه گذاری های شرکت چه در بانک ها چه در شرکت های وابسته و فرعی تنها پیش بینی دریافت سودنقدی (DPS) حذف شده و بقیه گزارشات همانند گذشته منتشر می شوند.

در نهایت نیز مقرر شد فرم های فوق توسط سازمان بورس و اوراق بهادار پس از اصلاح و بهبودهای ارائه شده منتشر شود و چنانچه نظرات دیگری در این خصوص وجود داشت از طریق کانون ها جهت اصلاح به سازمان بورس و اوراق بهادار منعکس شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد