Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/eAsbca
1396/11/16 - 15:02 تاريخ انتشار: 796 تعداد بازديد: 47161 كد خبر:
در گفت وگوی با معاون بورس تهران:
بلوک بیمه البرز معامله نشد/ دلایل عدم تایید ۳ متقاضی
علی صحرایی درباره نتیجه عرضه بلوک 17.34 درصدی بیمه البرز در روز جاری توضیح داد: این بلوک شامل بیش از 694 میلیون و 667 سهم و قیمت پایه هر سهم 163 تومان بود که سازمان خصوصی‌سازی از طرف دولت آماده واگذاری کرده بود و 3 متقاضی هم خواهان خرید آن بودند اما به دلیل عدم تایید صلاحیت، زمینه واگذاری فراهم نشد.


معاون بورس تهران با تشریح موضوع عدم معامله بلوک ۱۷.۳ درصدی بیمه البرز ، دلایل عدم تایید ۳ متقاضی این بلوک را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس پرس، علی صحرایی درباره نتیجه عرضه بلوک 17.34 درصدی بیمه البرز در روز جاری توضیح داد: این بلوک شامل بیش از 694 میلیون و 667 سهم و قیمت پایه هر سهم 163 تومان بود که سازمان خصوصی‌سازی از طرف دولت آماده واگذاری کرده بود و 3 متقاضی هم خواهان خرید آن بودند اما به دلیل عدم تایید صلاحیت، زمینه واگذاری فراهم نشد.

وی در مورد علت عدم تایید هر سه متقاضی این بلوک مدیریتی توضیح داد: نکته اول این است که هر 3 متقاضی با تاخیر اقدام به ارایه مدارک کردند. در این میان یک متقاضی طبق بررسی صورت های مالی حسابرسی شده ، تمکن مالی مناسبی نداشت. متقاضی حقوقی دیگر هم با خرید این بلوک نمی توانست مقررات و معیارهای قانونی در  ترکیب سهامداری شرکت های بیمه را رعایت کند.

این مقام مسئول افزود: متقاضی دوم، در صورت خرید این بلوک از سقف مالکیت مستقیم یا غیر مستقیم 20 درصدی در سهامداری بیمه البرز عبور می کرد.

صحرایی در مورد متقاضی سوم هم گفت: طبق مقررات مربوط به عرضه های عمده و مدیریتی غیر کنترلی، متقاضیان باید 6 روز قبل از زمان واگذاری ، اقدام به ارایه مدارک و مستندات لازم به بورس کنند اما این متقاضی دو روز بعد از اتمام مهلت ، مدارک را تحویل بورس داده بود.

به گفته وی ، سازمان خصوصی سازی در مورد زمان عرضه مجدد این بلوک "البرز" تصمیم گیری خواهد کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد