Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
کارگزاران و نهادهای مالی
https://goo.gl/3aLXtM
1396/12/05 - 09:32 تاريخ انتشار: 1182 تعداد بازديد: 47597 كد خبر:
عملکرد صنعت کارگزاری در 11 ماه
بر اساس اطلاعات منتشره شده اداره آمار و اطلاعات بورس تهران، در ۱۱ ماه گذشته از ۱۰۶ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۴ کارگزار در معاملات آنلاین مشارکت داشته اند و سهم معاملات آنلاین از معاملات نرمال نیز ۲۸.۳۵ درصد در آمارهای منتشر شده ثبت شده است.


تازه ترین آمار منتشر شده از سوی بورس تهران نشان می دهد ۲۳ درصد کل ارزش معاملات بازار سهام در ۱۱ ماه گذشته در اختیار ۵ شرکت کارگزاری بوده که در میان آنها یک کارگزاری بانکی نیز وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایبنا، بر اساس اطلاعات منتشره شده اداره آمار و اطلاعات بورس تهران، در ۱۱ ماه گذشته از ۱۰۶ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۴ کارگزار در معاملات آنلاین مشارکت داشته اند و سهم معاملات آنلاین از معاملات نرمال نیز ۲۸.۳۵ درصد در آمارهای منتشر شده ثبت شده است.

این گزارش می افزاید: ۳۹.۱۶ درصد از کل معاملات الکترونیکی در این ۱۱ ماه در ۵ کارگزاری انجام شده که به ترتیب «کارگزاری‌های مفید با ۱۹.۹۶ درصد، آگاه با ۶.۶۸ درصد، فارابی با ۵.۶۶ درصد، بانک کشاورزی با ۳.۴۷ درصد و مبین سرمایه با ۳.۳۹ درصد» رتبه‌های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.

همچنین بررسی ها نشان می دهد: از کل معاملات انجام شده از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه نیز بیش از ۲۳۵ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده که حدود ۲۱.۵ درصد کل خرید و فروش را شامل می شود.

ارزش کل خرید و فروش ها

از سویی دیگر جزییات این آمار مشخص می کند: ارزش کل خرید و فروش ۱۰۶ کارگزار فعال در بورس تهران در ۱۱ ماه گذشته، بیش از ۱۰۹۶ هزار میلیارد ریال و ارزش خرید و فروش خُرد و بلوک معادل ۷۶ درصد کل معاملات بوده است. در عین حال، ارزش خرید و فروش عمده ۸.۲۸ درصد از معاملات و ارزش کل سایر ابزارهای نوین مالی  ۱۶  درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.

افزون بر این، تعداد ۵ شرکت در ۱۱ ماه گذشته ۲۳.۹۳ درصد کل ارزش معاملات را به خود اختصاص داده‌اند که در این میان شرکت‌های «کارگزاری صبا تامین با ۵.۴۵ درصد، کارگزاری مفید با ۵.۳۵ درصد، کارگزاری بانک رفاه کارگران با۵.۲۱ درصد، کارگزاری بانک کشاورزی با ۴.۱۹ درصد و کارگزاری شهر با ۳.۷۳ درصد» در رتبه‌های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد