Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/sVoZEB
1396/12/14 - 17:20 تاريخ انتشار: 978 تعداد بازديد: 47616 كد خبر:
معاون وزیر صنعت خبر داد؛
نامه وزارت صنعت به معادن برای عرضه و کشف قیمت سنگ آهن در بورس کالا
به گفته سرقینی، تاکنون قیمت محصولات معدنی براساس درصدی از شمش فولاد اهواز تعیین می شد که ما نیز تمایل به کشف واقعی قیمت محصولات معدنی در بستر عرضه و تقاضا در بورس کالا را داریم.

 

معاون امورمعادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:ما در وزارت صنعت، معدن و تجارت به عرضه و کشف قیمت سنگ آهن در بورس کالا، خوشامد می گوییم و طی نامه ای به معادن نیز حمایت خود نسبت به این اتفاق را اعلام کرده ایم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، جعفر سرقینی در برنامه «روی خط بازار» شبکه رادیویی اقتصاد به لزوم عرضه سنگ آهن در بورس کالا اشاره کرد و گفت: ما در وزارت صنعت، معدن و تجارت به عرضه و کشف قیمت سنگ آهن در بورس کالا، خوشامد می گوییم و طی نامه ای به معادن نیز حمایت خود نسبت به این اتفاق را اعلام کرده ایم.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: وزارتخانه مزبور تاکنون در زمینه قیمت گذاری سنگ آهن به خصوص در بخش خصوصی دخالتی نداشته و تنها در زمینه قیمت گذاری سه معدن نیمه دولتی یا به عبارتی وابسته به دولت نقش داشته است.

به گفته سرقینی، تاکنون قیمت محصولات معدنی براساس درصدی از شمش فولاد اهواز تعیین می شد که ما نیز تمایل به کشف واقعی قیمت محصولات معدنی در بستر عرضه و تقاضا در بورس کالا را داریم.

معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر کشف قیمت محصولات معدنی در بورس کالا بر پایه نرخ های جهانی افزود: استفاده از سازوکار بورس برای کشف واقعی قیمت سنگ آهن برای معادن یک اقدام میمون و مبارکی خواهد بود.

وی همچنین از صادرات ۱۶ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن طی ۱۰ ماهه سال جاری خبرداد و گفت: ارزش این میزان صادرات ۹۰۰ میلیون دلار بوده که از حیث ارزشی ۴۴ درصد نسبت به صادرات ۱۰ ماهه سال گذشته رشد را نشان می دهد.

وی همچنین اظهارداشت: ارزش صادرات کنسانتره سنگ آهن در مدت مشابه سال گذشته ۶۰۰ میلیون دلار بوده است.

معاون امورمعادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات کنسانتره سنگ آهن امسال ۲۰۰ هزار تن به لحاظ وزنی کمتر از ۱۰ ماهه سال قبل ولی به لحاظ ارزشی یک و نیم برابر نسبت به مدت مشابه بیشتر بوده است.سرقینی تصریح کرد: تنها نظارت بخش دولت بر قیمت گذاری محصولات سه معدن نیمه دولتی متعلق به سازمان ها و نهادهای دولتی است.وی اضافه کرد: در حال حاضر قیمت این محصولات بر اساس درصدی از شمش فولاد اهواز تعیین می شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد