Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/Z6KH78
1396/12/08 - 12:20 تاريخ انتشار: 519 تعداد بازديد: 47741 كد خبر:
یک تیر و دو نشان عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا
تجربه جهانی نشان داده که راه برون رفت از چالش‌های بخش کشاورزی، استفاده از سازوکار بورس است که در این بین صدها نهاد از این دست در سراسر جهان فعال هستند.


ورود محصولات کشاورزی در بورس کالا می‌تواند محلی برای عرضه و تقاضا باشد، چرا که این امر می‌تواند موجب شفافیت در بازارهای کالایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالا خبر؛ عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا می‌تواند رخدادهای مهمی را برای بورس به همراه آورد.

تجربه جهانی نشان داده که راه برون رفت از چالش‌های بخش کشاورزی، استفاده از سازوکار بورس است که در این بین صدها نهاد از این دست در سراسر جهان فعال هستند.

مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه، با اشاره به عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا، اظهار کرد: ورود محصولات کشاورزی در بورس کالا می‌تواند موجب شفافیت بین خریدار و فروشنده شود.

وی با بیان اینکه عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا می‌تواند مفید واقع شود، اظهار کرد: ورود محصولات کشاورزی به نفع کشاورز و دولت خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه یادآورشد: کشاورزان به راحتی می‌توانند محصولات خود را در بورس ارائه دهند و همچنین با قیمت مشخص محصولات خود را عرضه کنند، چرا که ورود محصولات در بورس می‌تواند تولید و اشتغال را به ارمغان آورد.

به گفته طحانی، ورود محصولات کشاورزی در بورس کالا باید بیش از این، صورت می‌گرفت چرا که بسیاری از کشورها نسبت به عرضه محصولات خود در سال‌های گذشته اقدام کردند.

طحانی با بیان اینکه ورود محصولات کشاورزی در بورس کالا می‌تواند به نفع اقتصاد کشور باشد، تصریح کرد: در بسیاری از کشورها همچون آمریکا قهوه یکی از محصولاتی است که در بورس معامله شده و از محصولات پرمعامله است.

تنظیم بازار محصولات کشاورزی با استفاده از بورس کالا

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در این باره گفت: ما در زمینه ورود محصولات کشاورزی به بورس کالا عقب هستیم، در حالی‌که در کشورهای توسعه یافته این روند به‌صورت صعودی پیش می‌رود.

وی ادامه داد: ابزارهای پیشرفته در بورس می‌تواند عرضه و معاملات محصول در بورس کالا را به حداقل برساند که این امر نیازمند ساختار مالی در بازار سرمایه است.

دارابی در ادامه تصریح کرد: زمانی که محصولات با کیفیت بالاتر در بورس عرضه شوند به مراتب نقدینگی در بازار بیشتر شده و قیمت و شرایط عادلانه تری در بازار مهیا می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا نیازمند یک ساختار مناسب و منظم است و این امر نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و مناسب است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد