Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/1nAqBz
1396/12/08 - 15:31 تاريخ انتشار: 1026 تعداد بازديد: 47766 كد خبر:
رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید مجلس مطرح کرد:
جذب سرمایه گذاری های جدید برای تولید از مسیر بورس کالا
بورس کالا در چارچوب سیاست‌های کلان کشور و هماهنگی بین بازار سرمایه، بازار کار و تولید نقش پررنگی ایفا می کند که قطعا در این راه، برنامه ریزی درست مسوولان کمک کننده خواهد بود.

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل۴۴ مجلس گفت: در شرایطی که سرمایه‌گذاری در تولید رو به توسعه نمی‌ رود، بورس کالای ایران می تواند با ایجاد جذابیت برای تولیدکنندگان و خریداران، سرمایه ‌گذاری ‌ها را به این بخش سوق دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از ایرنا، با توجه به مشکلات بانکی و کاهش سهم این بخش در تامین نقدینگی برای بخش های مختلف اقتصادی از جمله بخش تولید و صنعت، بورس و ارکان زیر مجموعه آن می توانند سهم بیشتری را در مسیر سرمایه گذاری و جذب منابع جدید مالی عهده دار شوند.

حمیدرضا فولادگر ، در خصوص نقش بورس در شفافیت اقتصادی گفت: بورس کالا در چارچوب سیاست‌های کلان کشور و هماهنگی بین بازار سرمایه، بازار کار و تولید نقش پررنگی ایفا می کند که قطعا در این راه، برنامه ریزی درست مسوولان کمک کننده خواهد بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورت حمایت بورس کالا از سوی دستگاه های مربوطه این بورس می ‌تواند تبدیل به مرجعی برای قیمت گذاری شود؛ به طور یقین کشف قیمت مستمر و منطقی محصولات از طریق کانالی شفاف و قابل اعتماد می ‌تواند به توسعه اقتصادی و تکمیل زنجیره های تولید کمک شایانی کند.

فولادگر اظهار داشت: در شرایطی که سرمایه ‌گذاری در تولید رو به توسعه نمی ‌رود، بورس کالا می تواند با ایجاد جذابیت برای تولید کنندگان و خریداران، سرمایه‌گذاری ‌ها را به این بخش سوق دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خاتمه تاکید کرد: اگر با حمایت دستگاه های مختلف، روند فعالیت های بورس کالا در بازار کالای کشور به صورت همه جانبه انجام شود، این نهاد نه تنها انضباط مالی و رقابت پذیری ایجاد می کند بلکه به اصلی ترین مانع در مقابل رانت های موجود تبدیل می شود.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد