Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرهنگ سرمایه گذاری
https://goo.gl/Xi8edo
1396/12/13 - 11:53 تاريخ انتشار: 777 تعداد بازديد: 47883 كد خبر:
کمیته سازش کانون نهادهای سرمایه‌گذاری، مرجعی برای رفع اختلافات حرفه ای
مطابق ماده ۳۶ قانون بازار اوراق بهادار کلیه اختلافات بین فعالان بازار سرمایه که ناشی از فعالیت حرفه ‌ای آن‌ها باشد باید ابتدا در کمیته سازش کانون ‌ها مطرح و درصورت عدم سازش، در هیأت داوری موضوع آن قانون رسیدگی شود.

کمیته سازش کانون نهادهای سرمایه ‌گذاری ایران در راستای اجرای ماده ۳۶ قانون بازار اوراق بهادار تشکیل شده است و به کلیه اختلافات حرفه‌ ای ناشی از فعالیت حرفه‌ ای اعضای کانون با یکدیگر و یا با سایر اشخاص رسیدگی می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، مطابق ماده ۳۶ قانون بازار اوراق بهادار کلیه اختلافات بین فعالین بازار سرمایه که ناشی از فعالیت حرفه ‌ای آن‌ها باشد باید ابتدا در کمیته سازش کانون ‌ها مطرح و در صورت عدم سازش، در هیأت داوری موضوع آن قانون رسیدگی شود. ضمناً آرای صادر شده از سوی هیأت داوری قطعی و لازم ‌الاجرا بوده و اجرای آن به ‌عهده اداره ‌ها و داوری اجرای ثبت اسناد و املاک خواهد بود.

مطابق مصوبات هیأت ‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، اختلافات تشکل‌ های خود انتظام از جمله بورس ‌ها، بازارهای خارج از بورس، شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی و کانون‌ ها و یا آن دسته از فعالان بازار اوراق بهادار که فاقد کانون مربوطه هستند، در کمیته سازش کانون مطرح و حل ‌و فصل می‌ شود.

بنابراین راه ورود به فرآیند رسیدگی به اکثر اختلافات در بازار سرمایه و صدور آرای قطعی و لازم ‌الاجرا در این خصوص و احقاق حقوق سرمایه ‌گذاران، نهادهای مالی و تشکل‌ های خود انتظام، تشکیل پرونده در کمیته سازش کانون نهادهای سرمایه‌ گذاری ایران خواهد بود.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد