Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/LeCmdA
1396/12/13 - 15:25 تاريخ انتشار: 1149 تعداد بازديد: 47906 كد خبر:
در معاملات امروز ثبت شد؛
صدرنشینی سه صنعت خودرو، شیمیایی و فلزات اساسی
نمادهای کشتیرانی، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری غدیر، پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندرعباس و شرکت ارتباطات سیار ایران با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران سرمایه گذاران شاهد صدرنشینی سه صنعت خودرو، شیمیایی و فلزات اساسی بودند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز بورس تهران گروه های خودرو، شیمیایی و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی امروز بیش از یک میلیارد و 362 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 625 میلیارد ریال بود و در 76 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

همچنین شاخص کل با افت 34 واحدی به کار خود پایان داد و به رقم 97 هزار و 354 رسید. شاخص بازار اول امروز 51 واحد افت کرد اما شاخص بازار دوم 68 واحد صعودی شد. نماد مپنا امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس ثبت کرد.

نمادهای کشتیرانی، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری غدیر، پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندرعباس و شرکت ارتباطات سیار ایران با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

صدرنشینی بازار امروز نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای قند شیرین خراسان، سرمایه گذاری نیرو، مس شهید باهنر، زامیاد، چرخشگر، کابل البرز و صنایع کاغذ سازی کاوه بود.

در مقابل نمادهای کاشی و سرامیک حافظ، پتروشیمی فارابی، ریخته گری تراکتورسازی ایران، قطعات اتومبیل ایران، سیمان غرب، پارس سرام و لیزینگ صنعت و معدن با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

امروز سرمایه گذاران بورسی بیشترین تقاضا را برای اوراق مشارکت ملی نفت ایران، واحدهای صندوق یکم، سهام زامیاد، حق تقدم سرمایه گذاری نیرو، اوراق مشارکت کارکنان نفت، اوراق صکوک کاوه و اوراق مشارکت شهرداری مشهد ثبت کردند. این نمادها سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

این در حالی بود که اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام نهادهای مالی بورس اوراق بهادار، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری سبزوار با بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش به کار خود پایان دادند.

در پایان معاملات امروز زامیاد با معامله 258 میلیون حجمی بیشترین حجم معاملات و بانک انصار با معامله بلوکی 416 میلیارد ریالی بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد