Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/jMXeVa
1396/12/14 - 17:05 تاريخ انتشار: 909 تعداد بازديد: 47946 كد خبر:
برگزاری نمایشگاه موزه لوور در تهران با نشان واره بورس تهران
در میان 56 اثر موزه لوور فرانسه که برای اولین بار به ایران آمده تا در تهران به نمایش دربیاید، یک شیء فلزی 3 هزار ساله از لرستان هم وجود دارد که نشان‌واره (لوگو) بورس اوراق بهادار تهران است.


نمایشگاه موزه لوور در تهران از ۱۴ تا ۱۸ اسفند با حمایت بانک آینده برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، جبرییل نوکنده در نشست خبری برگزاری نمایشگاه موزه لوور فرانسه در تاریخ ۱۴ تا ۱۸ اسفند ماه در تهران گفت: برای اولین بار این فرصت فراهم شد که بتوانیم شاهکارهایی از تمدن اروپا، آسیا و آفریقا را در تهران به نمایش بگذاریم.

وی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های موزه ملی ایران معرفی فرهنگ ایران کهن به سایر کشورهاست، گفت: از سال ۲۰۰۱ تاکنون در بیش از ۳۰ نمایشگاه در سراسر دنیا برای معرفی فرهنگ ایران شرکت و از سال ۹۴ سه نمایشگاه خارجی در موزه ملی ایران برگزار کردیم که نمایشگاه لوور چهارمین مورد است.

نوکنده ادامه داد: در این نمایشگاه ۵۶ اثر از روم باستان، یونان، بین النهرین و اروپا و همچنین دو اثر از ایران در قالب تبر مفرغی از چغازنبیل و یک بیرق نیز از منطقه لرستان به نمایش در خواهد آمد.

در ادامه این مراسم مارتینز رییس کل موزه لوور فرانسه نیز در اظهاراتی بیان داشت: تمدن و تاریخ گذشته ایران تاثیر بزرگی بر تمدن فعلی اروپا داشته است.

وی افزود: دو دپارتمان در لوور برای آثار ایرانی ایجاد شده و این نمایشگاه نتیجه توافق سفر سال ۲۰۱۶ رییس جمهور ایران به پاریس در راستای گسترش مناسبات فرهنگی است.

همچنین آیت حسینی مدیر بازطراحی نظام های بازارافزایی بانک آینده به عنوان حامی مالی این نمایشگاه به برنامه‌های این بانک در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی و حرکت‌های فرهنگی اشاره کرد و افزود: بانک آینده به عنوان یک بانک جوان در راستای فعالیت‌های فرهنگی ایران در عرصه بین المللی به دنبال ایفای مسئولیت های اجتماعی خود است.

نماینده بانک آینده به تلاش این بانک در حمایت از رویدادهای توسعه فرهنگی اشاره کرد و گفت: این بانک برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و خلق آینده بهتر حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

یادآور می شود همزمان با پنجاهمین سالگرد فعالیت بازار سرمایه ایران، شیء باستانی که الگوی نشان‌واره (لوگو) بورس اوراق بهادار تهران است، در محموله آثار نمایشگاه لوور فرانسه به تهران آمد.

در میان 56 اثر موزه لوور فرانسه که برای اولین بار به ایران آمده تا در تهران به نمایش دربیاید، یک شیء فلزی 3 هزار ساله از لرستان هم وجود دارد که نشان‌واره (لوگو) بورس اوراق بهادار تهران است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد