Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/4WNNUS
1396/12/15 - 12:02 تاريخ انتشار: 1275 تعداد بازديد: 47961 كد خبر:
واگذاری سهام دو شرکت دولتی از طریق بازار سرمایه
تعداد یک میلیارد و ۱۵ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۳۸۷ سهم معادل ۱۹.۵۳ درصد سهام شرکت آلومینیوم ایران امروز (سه‌شنبه) توسط سازمان خصوصی سازی در بورس اوراق بهادار عرضه شود.


بلوک ۱۹ درصد سهام شرکت آلومینیوم ایران و بلوک ۱۶.۶۷ درصدی سهام شرکت ذوب آهن اصفهان امروز توسط سازمان خصوصی سازی در بورس و فرابورس عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، تعداد یک میلیارد و ۱۵ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۳۸۷ سهم معادل ۱۹.۵۳ درصد سهام شرکت آلومینیوم ایران امروز (سه‌شنبه) توسط سازمان خصوصی سازی در بورس اوراق بهادار عرضه ‌می‌شود.

بر اساس این گزارش این میزان سهام به قیمت پایه هر سهم ۲۰۰۰ ریال به وکالت از سوی موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به صورت یکجا و تجمیعی روی میز فروش برود.

همچنین این بلوک ۱۹.۵۳ درصدی سهام شرکت آلومینیوم ایران به‌صورت ۲۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۴ سال برای این عرضه اطلاع‌رسانی شده بود که خریدار در صورت انجام این واگذاری باید در مدت ۹ روز کاری پس از قطعیت معامله، وجه نقد آن را پرداخت و بقیه را طی اقساط شش ماهه به حساب خصوصی سازی واریز می‌کرد.

این گزارش می‌افزاید: تعداد ۵ میلیارد و ۵۳۰ میلیون و ۶۷۱ هزار و ۱۲ سهم شرکت ذوب آهن اصفهان نیز امروز به وکالت از سوی صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد در بازار دوم فرابورس عرضه می‌شود.

این بلوک شامل ۱۶.۶۷ درصدی سهام «ذوب» بوده که قرار است به قیمت پایه هر سهم ۷۵۰ ریال با شرایط ۱۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۸ ساله با نرخ سود ۱۳ درصد در فرابورس ایران واگذار شود.

بلوک ۱۶.۶۷ درصدی سهام شرکت ذوب آهن اصفهان پیش‌تر نیز در سالجاری، چندین بار توسط سازمان خصوصی سازی عرضه شده که خریداران اقبالی به آن نشان نداده‌اند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد