Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/jZNLZm
1396/12/16 - 13:10 تاريخ انتشار: 1568 تعداد بازديد: 48009 كد خبر:
عضو انجمن فولاد ایران مطرح کرد:
افزایش ۱۵۰ درصدی صادرات فولاد/ برجام راه تنفس را برای فولاد باز کرد
پس از برجام مسیر نقل و انتقال بانکی در معاملات فولاد باز شد و همین امر سبب شد که در دو سال گذشته ما به ترتیب ۱۵۰ تا ۱۰۰ درصد صادرات فولادمان افزایش پیدا کند.


دنیانور گفت: پس از برجام مسیر نقل و انتقال بانکی در معاملات فولاد باز شد و بر همین اساس در دو سال گذشته به ترتیب ۱۵۰ تا ۱۰۰ درصد صادرات فولادمان افزایش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایلنا، دنیانور مدیرعامل فولاد جنوب در خصوص وضعیت فولاد گفت: خوشبختانه صادرات فولاد در دو سال گذشته رونق خوبی داشته است که این امر به سبب توافق هسته‌ای است.

وی افزود: مشکل ما تا پیش از این عدم نقل و انتقال پول بود ما مشتریان خوبی در اروپا داشتیم و آنها نیز از کیفیت کار ما راضی بودند، اما چون در معامله فولادی عدد بزرگ است باید تبادل‌ها از طریق سیستم بانکی صورت بگیرد اما تا پیش از برجام ما تحریم بودیم و این امکان وجود نداشت.

دنیانور ادامه داد: پس از برجام مسیر نقل و انتقال بانکی در معاملات فولاد باز شد و همین امر سبب شد که در دو سال گذشته ما به ترتیب ۱۵۰ تا ۱۰۰ درصد صادرات فولادمان افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: اکنون اصلی ترین صادرکنندگان ما به اروپا، فولاد خوزستان ، هرمزگان و مبارکه است. این در حالی است که تولید سالیانه ما نزدیک به ۲۲ تن است البته حوزه فولاد بسیار وسیع است و ما تولید کننده همه محصولات فولادی نیستیم به همین سبب سالانه نزدیک به  ۲.۵میلیون تن نیز واردات داریم که شامل ورق‌های کمتر از ۲ میلیمتر و تیرآهن‌های H بزرگ است.

وی در خصوص وضعیت آینده فولاد کشور گفت: اصلی‌ترین برنامه ما حفظ بازارهای صادراتی است الان اروپا و شرق آسیا مشتریان اصلی ما هستند. بازار فولاد اروپا نزدیک به ۴۰۰ میلیون تن در سال نقل و انتقال دارد که اگر ما بتوانیم همین وضعیت امروز را حفظ کنیم کار بزرگی انجام داده‌ایم.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد