Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/jXEvPY
1397/06/19 - 13:14 تاريخ انتشار: 1578 تعداد بازديد: 51645 كد خبر:
در پی برگزاری اولین جلسه صورت گرفت:
معرفی اعضای حقیقی هیات مدیره بورس تهران
دو مدیر و چهره معروف بازار سرمایه یعنی محمد ابراهیم پور زرندی و محمود رضا خواجه نصیری ( به نمایندگی از سرمایه گذاری ملی ایران و کارگزاری خبرگان سهام ) به عنوان رئیس و نائب رئیس هیات مدیره "بورس" انتخاب شدند تا فصل جدیدی در مدیریت بالاترین نهاد اجرایی بازار سرمایه ایران شروع شود.

در اولین جلسه هیات مدیره جدید بورس تهران، دو مدیر و چهره معروف بازار سرمایه به عنوان رئیس و نائب رئیس هیات مدیره انتخاب شدند اما معرفی مدیرعامل جدید به علت اهمیت چند معیار و لزوم بررسی گزینه های بیشتر به آینده موکول شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بعد از انتخاب هیات مدیره 7 نفره بورس تهران در اواخر تیر و لزوم تایید صلاحیت ها توسط سازمان بورس، عصر دیروز اولین جلسه هیات مدیره برگزار شد تا در مورد سمت اعضا هیات مدیره، مدیرعامل جدید و کمیته های مختلف و... تصمیم گیری شود.

نتایج این جلسه نشان داد که دو مدیر و چهره معروف بازار سرمایه یعنی محمد ابراهیم پور زرندی و محمود رضا خواجه نصیری ( به نمایندگی از سرمایه گذاری ملی ایران و کارگزاری خبرگان سهام ) به عنوان رئیس و نائب رئیس هیات مدیره "بورس" انتخاب شدند تا فصل جدیدی در مدیریت بالاترین نهاد اجرایی بازار سرمایه ایران شروع شود.

دیگر اعضای هیات مدیره هم شامل سولماز وزیر زاده از بانک آینده ، علی اکبر امین تفرشی از گروه ارزش آفرینان پاسارگاد، وحید رجبیان از سرمایه گذاری صبا تامین، عباس نعیمی از سرمایه گذاری توسعه ملی و محمد مهدی بحرالعلوم از کارگزاری بورس بیمه ایران هستند.

در این میان با توجه به قطعی شدن کناره گیری حسن قالیباف اصل بعد از 10 سال در مدیریت بورس تهران و حضور دو ماه اخیر در ریاست دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا ، انتخاب و معرفی مدیرعامل به جلسه بعد و بعد از بررسی های بیشتر و تکمیلی موکول شد.

این درحالی است که تاکنون نام چند نفر به عنوان گزینه مدیرعاملی مطرح شده اما به دلیل حساسیت این سمت و با توجه به معیارهایی مانند تحصیلات عالی مربوط با بازار سرمایه ، داشتن برنامه های عملی و توسعه ای ، عدم ارتباط با گروه های مختلف و ذینفع نبودن ، سلامت حرفه ای و... مقرر شد چند گزینه دیگر هم مورد بررسی قرار گیرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد