Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/AB6vUq
1397/06/21 - 10:44 تاريخ انتشار: 406 تعداد بازديد: 51687 كد خبر:
نماینده مجلس مطرح کرد:
پیشنهاد افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودرو
باستانی با بیان اینکه در شبکه تامین قطعات و تولید مشکلاتی وجود دارد، افزود: علاوه بر این تغییرات بخش نامه ای وزارت صنعت بر تامین مواد اولیه و ثبت سفارش ها و شبکه توزیع تاثیرگذار است.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به پیشنهاد افزایش ۱۷ درصدی قیمت توسط خودروسازان گفت: افزایش قیمت ها باید بر اساس آنالیز قیمت خودرو صورت بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از بورس پرس، سعید باستانی با اعلام اینکه تصمیماتی که برای تنظیم بازار خودرو گرفته شده مقطعی هستند به رادیو گفت: در تصمیم گیری های اخیر وزارت صنعت آنچه مجلس در مدیریت تولید، تأمین مواد اولیه و شبکه توزیع و اجرای سیاست گذاری های درست انتظار دارد وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در شبکه تامین قطعات و تولید مشکلاتی وجود دارد، افزود: علاوه بر این تغییرات بخش نامه ای وزارت صنعت بر تامین مواد اولیه و ثبت سفارش ها و شبکه توزیع تاثیرگذار است. از طرفی اتخاذ تصمیمات ناگهانی مانند ممنوعیت واردات خودروهای خارجی باعث افزایش قیمت خودرو شد. تقاضا از وزیر صنعت این است که سریع تر این حوزه را مدیریت کند تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

این نماینده مجلس در رابطه با پیشنهاد خودروسازان مبنی بر افزایش 17 درصدی قیمت خودرو گفت: افزایش قیمت ها باید بر اساس آنالیز قیمت خودرو صورت بگیرد. چرا خودروسازان هزینه های سربار خودروسازی را کاهش نمی دهند؟ چرا مردم باید تاوان حقوق و دستمزد 11 هزار کارمند مازاد سایپا را پرداخت کنند؟ البته تورم، افزایش مواد اولیه تولید و به تبع آن افزایش قیمت را قبول داریم اما عدد آن باید بررسی شود.

باستانی تصریح کرد: نزدیک یک سال است قطعه سازان از خودرو سازان پولی دریافت نکرده اند. ایرادات در این زمینه فقط مربوط به خودرو ساز نیست بلکه ایراد اصلی به وزارت صنعت به عنوان متولی کل صنعت است. اگر سیاست صنعت مشخص بود و خودروسازی به عنوان یکی از صنایع تلقی می شد قاعدتا باید در طول این 40 سال زیرساخت های توسعه ای از جمله تامین مواد اولیه از پتروشیمی های داخل فراهم می شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد