Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/Uwt9Ek
1395/10/22 - 14:26 تاريخ انتشار: 2283 تعداد بازديد: 37072 كد خبر:
بیش از 29 هزار قرارداد منعقد شد؛
آبان 96، سررسید تازه وارد بازار آتی سکه
روز دوشنبه بازار سکه و ارز با عوامل متفاوتی رو به رو بودند؛ به طوری که به تبع از کاهش نوسانات نرخ ارز و حرکت رو به بالای اونس طلا معاملات آتی نیز در سومین روز هفته با نوسان قیمت به کار خود پایان داد. به طوری که سررسیدهای تیر و شهریورماه با روند نزولی و سایر سررسیدها روند مثبتی را به ثبت رساندند، این در شرایطی است که سررسید تازه وارد آبان نیز از این روز به جمع سررسید ها پیوست.

 

حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی روز دوشنبه به 29 هزار و 890 قرارداد و ارزش آن به 3 هزار و 917 میلیارد ریال رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس کالا، روز دوشنبه بازار سکه و ارز با عوامل متفاوتی رو به رو بودند؛ به طوری که به تبع از کاهش نوسانات نرخ ارز و حرکت رو به بالای اونس طلا معاملات آتی نیز در سومین روز هفته با نوسان قیمت به کار خود پایان داد. به طوری که سررسیدهای تیر و شهریورماه با روند نزولی و سایر سررسیدها روند مثبتی را به ثبت رساندند، این در شرایطی است که سررسید تازه وارد آبان نیز از این روز به جمع سررسید ها پیوست.

به این ترتیب در معاملات آتی بورس کالای ایران، سکه تحویل دی ماه با قیمت یک میلیون 187 هزار تومان رشد 0.26 درصدر را تجربه کرد،همچنین قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و 218 هزار تومان افزایش 0.13 درصدی را به ثبت رساند. از سویی سکه تحویل اردیبهشت سال آتی با نرخ یک میلیون و 258 هزار تومان به فروش رسید و با رشد 0.39 درصدی همراه شد. این در شرایطی است که سررسید تیر ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و 286 هزار تومان معامله و افت 0.24 درصدی را تجربه کرد، همچنین سررسید شهریور سال 96 با قیمت یک میلیون و 308 هزار تومان معامله شد و کاهش 0.06 درصدی را به ثبت رساند. از طرفی طی این روز سررسید آبان ماه ۹۶ با قیمت یک میلیون و 331 هزار تومان روی تابلوی معاملاتی بازار آتی سکه نقش بست.

 

در بازار نقدی چه گذشت؟

در سومین روز هفته، با وجود کاهش نوسانات دلار قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز در مسیر افزایشی قرار گرفت و با 5 هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و 183 هزار تومان رسید. افزایش بهای اونس در بازارهای جهانی عامل مهمی بود که بهای سکه تمام را افزایشی کرد، البته میزان حجم معاملات در بازار سکه نیز کاهش یافته بود.

در همین حال سایر سکه ها بدون هیچ تغییری به کار خود ادامه دادند، به طوری که هر قطعه نیم سکه بهار آزادی به قیمت 605 هزار تومان فروش رفت. ربع سکه نیز با قیمت 320 هزار تومان معامله شد. همچنین سکه گرمی هم دیروز در بازار آزاد با قیمت 205 هزار تومان به فروش رسید.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد