Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/pji5Hf
1396/02/27 - 11:33 تاريخ انتشار: 2538 تعداد بازديد: 39803 كد خبر:
نایب رییس اول کمیسیون انرژی:
رونق در صنعت پتروشیمی غیر قابل انکار است
فضاسازی هایی در کشور بر علیه توسعه صنعت پتروشیمی صورت گرفت و بدون شک در فضای کنونی اگر فضاسازی منفی وجود نداشت امروز توسعه صنعت پتروشیمی با سرعت بیشتری همراه شده بود. بنابراین باید بتوانیم با ایجاد آرامش سرمایه گذاران خارجی را جذب صنعت پتروشیمی کنیم و انگیزه های بیشتری نیز در این راستا به وجود آوریم.
 

نایب اول رییس کمیسیون انرژی با تاکید بر اینکه رونق صنعت پتروشیمی غیر قابل انکار است، گفت: با توجه به تلاش های صورت گرفته انتظار می رود جهش در پتروشیمی به زودی محقق شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، حسین امیری خامکانی، نایب رییس اول کمیسیون انرژی، با بیان این که صنعت نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی را نمی توان به صورت ایزوله اداره کرد، اظهار کرد: این صنایع در دوران تحریم دچار مشکل شدند و خوشبختانه برجام به حل مشکلات این صنایع کمک شایانی کرد و این صنایع امروز با وجود تلاش های صورت گرفته در مسیر پیشرفت قراردارند.

وی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی ایران در چند سال اخیر با رشد خوبی توسعه یافته است و توسعه این صنعت به سرمایه گذار نیاز دارد، اظهار داشت: بخش عمده از سرمایه مورد نیاز صنعت پتروشیمی باید از طریق سرمایه گذاری خارجی جذب شود و نمی توان این صنعت را صرفا با سرمایه های داخلی توسعه داد، از این رو ایجاد امنیت برای جذب سرمایه گذارخارجی بسیار اهمیت دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تنها با زبان همدلی است که می توان در بخش های مختلف سرمایه گذار خارجی جذب کرد؛ افزود: متاسفانه در سال های 91 و 92 حتی سرمایه گذار داخلی احساس امنیت نداشت و حاضر نبود سرمایه خود را در این صنعت به کار گیرد اما امروز فضای کشور به گونه ای است که شاهد ترافیک حضور سرمایه گذاران خارجی در این زمینه هستیم البته جوسازی هایی برای عدم به نتیجه رسیدن مذاکرات وجود دارد.

امیری خامکانی ادامه داد: فضاسازی هایی درکشور بر علیه توسعه صنعت پتروشیمی صورت گرفت و بدون شک در فضای کنونی اگر فضاسازی منفی وجود نداشت امروز توسعه صنعت پتروشیمی با سرعت بیشتری همراه شده بود.

وی در پایان گفتگو با "سنا" ابراز امیدواری کرد: باید بتوانیم با ایجاد آرامش سرمایه گذاران خارجی را جذب صنعت پتروشیمی کنیم و انگیزه های بیشتری نیز در این راستا به وجود آوریم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد