Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/Hfvzg5
1396/02/29 - 08:07 تاريخ انتشار: 2710 تعداد بازديد: 39827 كد خبر:
بسته خبری 96.8؛
مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته
پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، در بسته خبری پیش‌رو، به بررسی مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت پرداخته است.


محدودیت های بانکی در حال کاهش است

به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست خبری، برنامه عملیاتی برای اصلاح نظام بانکی تهیه شده که محور آن افزایش سرمایه بانکها و تادیه بدهی دولت به بانکها و ساماندهی آنها بوده است. چراکه می دانیم هر یک ریالی که در سیستم بانکی افزایش سرمایه داده شود، ۱۲ برابر قدرت وام دهی بانکها را افزایش می دهد. علی طیب نیا ادامه داد: باید بتوانیم اعتماد سرمایه گذاران بخش خصوصی کشور را در داخل جذب کرده و در وهله بعد، اعتماد سرمایه گذاران خارجی را نیز تامین کرد. نظام بانکی نیز باید اصلاح شود تا منابع مالی لازم را برای این فرآیند تامین کند.

مشاهده کل خبر


سه صندوق کالایی در راه ورود به بازار/ توسعه بازار مشتقه با راه اندازی سامانه مجازی

مدیرعامل بورس کالا در گفتگو با "سنا" اظهار داشت: بورس کالا در حال بررسی تقاضای راه اندازی دو صندوق کالایی طلا و یک صندوق کالایی زعفران است. حامد سلطانی نژاد با اشاره به اینکه بازار آتی سکه عمر بیشتری نسبت به سایر بازارهای این کالا دارد، افزود: بازار آتی بسیار فعال است و آپشن این کالا هم راه اندازی شده است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و ظرف چند ماه ابتدایی این بازار بیش از 50 میلیارد تومان معاملات در این بازار انجام شد که انتظار چنین اقبالی در بازار وجود نداشت.

مشاهده کل خبر


چالش ها و راهکارهای پیاده سازی IFRS

صبح 25 اردیبهشت ماه، نشست "چالش ها و راهکارهای پیاده سازی IFRS" در شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان با حضور دکتر حسن امیری، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، علی رحمانی، مدیرعامل مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر و علی تیموری، مدیر عامل شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان برگزار شد. در ابتدای این نشست معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار به فرآیند اجرای IFRS اشاره کرد و گفت: از سال های گذشته تا کنون مسیر زیادی برای اجرای IFRS طی شده است. در ابتدا قرار بود شرکت ها به صورت داوطلبانه گزارش های مالی خود را در قالب استانداردهای بین المللی منتشر کنند، اما به جز یک یا دو شرکت که شرکای خارجی داشتند، صورت های مالی سایر شرکت ها با فرمت IFRS منتشر نشد.

مشاهده کل خبر


رونق در صنعت پتروشیمی غیرقابل انکار است

نایب رییس اول کمیسیون انرژی با تاکید بر اینکه رونق صنعت پتروشیمی غیر قابل انکار است، گفت: با توجه به تلاش های صورت گرفته انتظار می رود جهش در پتروشیمی به زودی محقق شود. حسین امیری خامکانی نایب رییس اول کمیسیون انرژی، با بیان این که صنعت نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی را نمی توان به صورت ایزوله اداره کرد، اظهار کرد: این صنایع در دوران تحریم دچار مشکل شدند و خوشبختانه برجام به حل مشکلات این صنایع کمک شایانی کرد و این صنایع امروز با وجود تلاش های صورت گرفته در مسیر پیشرفت قراردارند.

مشاهده کل خبر


آرامش اقتصادی، محصول تورم تک رقمی

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در بخش صنایع و معادن در مسیر خوبی قرار گرفته است، ابراز کرد: این دولت در موسسات و تولیدی‌های کوچک خوب کار کرده است و نزدیک به ۴۰ درصد بنگاه‌های متوسط و کوچک فعال شده‌اند. علی اسدی کرم در تشریح وضعیت عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه صنایع و معادن کشور گفت: برجام بسیاری از مسایل اقتصادی کشور را تحت الشعاع قرار می‌دهد و اکنون به یمن برجام به فروش نزدیک به ۳ میلیون بشکه نفت در روز رسیده‌ایم.

مشاهده کل خبر


مشکلات شبکه پولی از مهمترین ریسک های بازار سرمایه کشور است

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری در خصوص روند بازار سهام در سالهای اخیر با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور نیازمند اصلاحات ساختاری بود، گفت: بخشی از اصلاحات ساختاری اقتصاد ناگزیر بود و تورم باید از محدوده های 40 درصدی کاهش پیدا می کرد، بنابراین بازار سرمایه نیز از این شرایط مستثنی نبود چراکه بورس همبستگی جدی با بخش واقعی اقتصاد دارد. به گفته سعید اسلامی بیدگلی، صنایع صادرات محور می توانند با بهبود شرایط اقتصادی، حجم صادرات خود را افزایش دهند و با رشد سودآوری مواجه شوند. این گروه می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.

مشاهده کل خبر


تأمین سرمایه ها در رکود هم سودآور بودند

عضو شورای عالی بورس با اشاره به توفیقات بازار سرمایه طی چند سال اخیر به "سنا" گفت: اوراق سلف موازی استاندارد در بورس های کالایی در سال های اخیر به طور ویژه در جهت تأمین مالی مورد استفاده قرار گرفت و اوراق اختیار معامله در بورس کالا و سهام در اواخر سال گذشته با هدف پوشش ریسک به جمع ابزارهای بازار سرمایه اضافه شد. به گفته قاسم محسنی، طی سال های اخیر اوراق جدیدی همچون اوراق مرابحه و اوراق استصناع طراحی شد که هم شرکت های بورسی و هم دولت و شهرداری ها برای تأمین مالی خود از این ابزارها استفاده کرده اند و بازار ثانویه این اوراق نیز تعریف شده است.

مشاهده کل خبر


"صندوق طلا" گزینه ای امن و جذاب برای سرمایه گذاران

به گفته مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران، در گواهی سکه طلا هر فردی که نزد خود دارایی به صورت سکه یا شمش دارد می تواند با تبدیل آن به اوراق گواهی و بدون هیچ نگرانی به معامله بپردازد، بنابراین دغدغه ای برای امنیت دارایی خود نخواهد داشت. علیرضا ناصرپور اظهار داشت: صندوق های کالایی ابزارهای جدید مالی هستند که این امکان را به سرمایه گذاران می دهند تا به جای خرید و نگهداری کالای مورد نظر و نگرانی از متضرر شدن، اوراق این صندوق ها را خریداری کرده و در عین حال نگهداری از آن کالا را بر عهده نداشته باشند؛ این صندوق ها بخش قابل ملاحظه ای از وجوه گردآوری شده را به سرمایه گذاری در کالای خاص اختصاص می دهند.

مشاهده کل خبر


BPR بازار سرمایه را به سمت استانداردهای بین المللی می برد

حسین  خزلی خرازی با اشاره به اینکه بخشی از ریزساختارها مربوط به استانداردهای افشا و ارائه اطلاعات است، گفت: قرار است در بازنگری قوانین، الزام ارائه پیش بینی سود شرکت ها توسط ناشران حذف شود و در اختیار شرکت های مشاور سرمایه گذاری قرار بگیرد. به گفته مدیرعامل کارگزاری بانک کشاورزی، حذف محدودیت های معاملاتی بازار سرمایه باعث می شود ریزساختارهای بازار سرمایه کشور به سطح استانداردهای جهانی سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار (ISCO) و فدراسیون جهانی بورس ها (WFE) برسد.

مشاهده کل خبر


حضور بنگاه های ایرانی در بازارهای بین المللی حتمی است

روح‌الله حسینی‌مقدم با بیان اینکه حضور شرکت های بزرگ در بازارهای سرمایه دنیا به ویژه بورس های بین المللی معتبر از چند بعد قابل بررسی است، به "سنا" گفت: یکی از مهمترین نکات برای شرکت های ایرانی، تامین مالی است که حضور در بازارهای سرمایه معتبر این امکان را برای آنها فراهم می کند تا بتوانند از منابع ارزان قیمت برای برنامه های توسعه ای خود استفاده کنند. معاون نظارت بر ناشران و اعضای شرکت بورس تهران حضور بنگاه های ایرانی در بازارهای بین المللی را گریزناپذیر دانست و ابراز داشت: این بدان معنی است که حتما شرکت های ایرانی استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه بین الملل را پی گیری خواهند کرد.

مشاهده کل خبر


ضرورت‌های راه‌اندازی صندوق طلا

به گفته مدیرعامل تامین سرمایه لوتوس پارسیان، علی تیموری، سرمایه‌گذاری در کالاها به عنوان جایگزینی برای سرمایه‌گذاری‌های دیگر شناخته می‌شود. عموماً زمانی که سرمایه‌گذاری در سایر دارایی‌ها به دلایل مختلف اقتصادی یا سیاسی خطرناک باشد، سرمایه‌گذاران به سمت سرمایه‌گذاری در طلا حرکت می‌کنند. به همین دلیل برای پوشش ریسک‌های سیستماتیک و کاهش ریسک سبد سرمایه‌گذاری، اختصاص بخشی از ثروت و سرمایه توسط سرمایه‌گذاران به اینگونه دارایی‌ها مناسب است.

مشاهده کل خبر


واکنش های بازار سرمایه طبیعی است

مدیرعامل کارگزاری فیروزه آسیا، واکنش های بازار سرمایه به اتفاقات پیرامونی را طبیعی دانست و گفت: بازار سرمایه از جمله بازارهایی است که نسبت به سایر بازارها پویاتر است و به اخبار مختلف سیاسی و اقتصادی عکس العمل های سریع تری نشان می دهد. رئیس سابق اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: بازار سرمایه و بخش زیادی از تحلیل های آن با تعیین تکلیف شدن وضعیت انتخابات به ثبات می رسد. بنابراین اگر حتی عده ای در این بازار فروشنده باشند، منطقی است و قاعدتا با رفع ابهامات، آن سرمایه گذارانی که پولشان را نقد کرده بودند مجدد تصمیم به سرمایه گذاری می گیرند و به بازار ورود پیدا می کنند.

مشاهده کل خبر


بازار سرمایه به جایگاه اصلی خود بازگشت

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در گفت و گو با "سنا"، با اشاره به اینکه تغییر عرضه اولیه و اجرای بوک بیلدینگ اتفاق مهمی برای شفافیت بیشتر بازار سرمایه بود، اظهار داشت: با روش بوک بیلدینگ بسیاری از ایرادات گذشته در عرضه های اولیه برطرف شده و تاثیرات مثبت این روش بر شفافیت بازار سرمایه افزوده است. فردین آقابزرگی با اشاره به بازبینی و تسهیل قوانین، گفت: بازبینی در قانون تجارت، اصلاح و ابداع قوانینی مثل رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی یکی از بهترین و پربازده ترین اقدامات سه الی 4 ساله گذشته بوده است.

مشاهده کل خبر


تصمیم های مدیریتی چهار سال اخیر، آرزوی دیرینه فعالان بازار سرمایه

به گفته عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، اقدامات مدیریتی که طی چهار سال اخیر انجام شده است از آرزوهای دیرینه فعالان بازار سرمایه بود. این اصلاحات نیازمند خطرپذیری و شجاعت است که مدیران فعلی از آنجایی که از جنس بازار سرمایه هستند و در گذشته نیز در نهادهای مرتبط با بازار سرمایه فعالیت می کردند، این شجاعت را داشتند. حمیدرضا دانش کاظمی، اقدامات مدیریتی چهار سال اخیر سازمان بورس از آرزوهای دیرینه بازیگران بازار سهام بود. کنترل تورم، تسهیل معاملات و رفع قوانین زائد، توسعه زیر ساخت ها، ورود اوراق خزانه به بازار سرمایه و ورود سرمایه گذار خارجی از مهمترین دستاوردهایی بوده که در چهار سال اخیر باعث رشد و توسعه بازار سرمایه شده است.

مشاهده کل خبر


حذف محدودیت ها بازار سرمایه را واقعی تر می کند

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معین ملت در خصوص رفع محدویت های قانونی بازار سرمایه گفت: حذف حجم مبنا، تغییرات دامنه نوسان و بازنگری در قانون بازگشایی و توقف نماد ها می تواند اتفاق مثبتی برای افزایش نقد شوندگی و شفافیت بازار سرمایه باشد. غلیرضا کدیور اظهار داشت: حذف محدودیت های مهم بازار مثل حجم مبنا و دامنه نوسان می تواند باعث شود بازار سرمایه به سمت واقعی تر شدن متغیرها و افزایش شفافیت حرکت کند.

مشاهده کل خبر


 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد