Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/dYJVJu
1397/06/25 - 10:06 تاريخ انتشار: 565 تعداد بازديد: 51752 كد خبر:
کسری تراز تجاری اتحادیه اروپا به ۵ میلیارد دلار رسید
تجارت بین ۲۸ عضو اتحادیه اروپا با یکدیگر در هفت ماه نخست سال جاری میلادی به ۲.۰۵ تریلیون یورو افزایش پیدا کرده؛ ضمن اینکه در مقایسه با مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی ۵.۶ درصد جهش نشان می دهد.

 

کسری تراز تجاری اتحادیه اروپا در هفت ماه نخست سال جاری میلادی با جهان به تقریبا ۵ میلیارد دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از ایبِنا، اداره آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد: کسری تراز تجاری این اتحادیه در هفت ماه نخست سال جاری میلادی به ۴.۱ میلیارد یورو معادل ۴.۹۶ میلیارد دلار رسید.

در همین حال از ابتدای ژانویه تا ماه جولای سال ۲۰۱۸ میلادی، مجموع صادرات کالاهای اتحادیه اروپا به ۱.۱۲۷ تریلیون یورو معادل ۱.۳۶۳ تریلیون دلار رسید که از رشد ۳.۶ درصدی برخوردار است؛ اما واردات ۲۸ عضو این اتحادیه به تقریبا ۱.۱۳۱ تریلیون یورو معادل ۱.۳۶۸ تریلیون دلار رسیده که نشان دهنده رشد ۴.۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

بر همین اساس، کسری تراز تجاری اتحادیه اروپا در این بازه زمانی به ۴.۱ تریلیون یورو رسید؛ در حالی که مازاد تجارت اروپا در مدت زمان مشابه سال قبل ۶.۳ میلیارد یورو ثبت شده است.

تجارت بین ۲۸ عضو اتحادیه اروپا با یکدیگر در هفت ماه نخست سال جاری میلادی به ۲.۰۵ تریلیون یورو افزایش پیدا کرده؛ ضمن اینکه در مقایسه با مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی ۵.۶ درصد جهش نشان می دهد.

میانگین هر یورو در مقابل دلار ۱.۲۱ دلار بین ماه ژانویه تا جولای ثبت شده؛ در حالی که ارزش هر یک یورو در مدت زمان مشابه سال قبل در برابر پول آمریکا تقریبا ۱.۰۹ دلار بوده است. صادرات اتحادیه اروپا به آمریکا به ۲۳۲.۲ میلیارد یورو رسید که ۲۰.۶ درصد از مجموع صادرات اروپا را به خود اختصاص می دهد و آمریکا به عنوان بزرگترین وارد کننده کالاهای اروپایی شناخته می شود.

همچنین کشورهای چین، سوئیس، روسیه و ترکیه بعداز آمریکا در جایگاه دوم تا پنجم به ترتیب قرار گرفتند. چین در این بازه زمانی ۲۱۷ میلیارد یورو کالا از اتحادیه اروپا وارد کرد که مجموع صادرات اتحادیه اروپا به چین ۱۹.۲ درصد است. بر پایه این گزارش کسری تراز تجاری اتحادیه اروپا با چین ۹۸.۴ میلیارد یورو و این رقم با آمریکا ۷۹.۳ میلیارد یورو است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد