Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/Nr9iWz
1397/08/19 - 13:26 تاريخ انتشار: 717 تعداد بازديد: 52853 كد خبر:
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ایتالیا:
حذف محصولات پتروشیمی ایران از بازار جهانی غیرممکن است
حذف ایران از بازار های جهانی هیچگاه شدنی نیست چون بسیار پرهزینه است ومقدار عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی مشخص بوده و حذف محصولات پتروشیمی ایران از بازار جهانی غیرممکن است.


رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ایتالیا گفت: آمریکا و کشورهای اروپایی می‌دانند که جایگزین کردن محصولات پتروشیمی ایران در بازارهای جهانی کار آسانی نیست.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، احمد پورفلاح، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ایتالیا در گفتگو با خبرنگار نیپنا  اظهار کرد: حذف ایران از بازار های جهانی هیچگاه شدنی نیست چون بسیار پرهزینه است ومقدار عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی مشخص بوده و حذف محصولات پتروشیمی ایران از بازار جهانی غیرممکن است.
وی با اشاره به اینکه ایتالیا از جمله کشورهای خریدار نفت و پتروشیمی ایران است، افزود: مشاهده کردیم که ایتالیا نیز جزو هشت کشور معاف شده از تحریم‌های نفتی و پتروشیمی ایران است، بنابراین در عمل دیده می‌شود که آمریکا در تحریم نفت و پتروشیمی ایران ناکام مانده است.
پورفلاح با تاکید بر اینکه بازارهای جهانی با توجه به نیازهای صنایع خود، خرید محصولات پتروشیمی را از ایران ادامه خواهند داد، تصریح کرد: معافیت هشت کشور در خرید نفت از ایران نوعی تعدیل در مواضع آمریکاست، آنها می‌دانند که نمی‌توانند صادرات محصولات نفتی و پتروشیمی ایران را متوقف کنند.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ایتالیا عنوان کرد: ایران در توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ظرفیت بی‌نظیری دارد، نمی‌گوییم تحریم هیچ مشکلی در صنعت کشور و یا صنعت پتروشیمی ایجاد نخواهد کرد، اما موضوع مهم این است که آمریکایی‌ها در دنیا منزوی و تنها هستند و هیچ دولتی به جز چند کشور در منطقه، رسما اعلام نکرده که از تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمایت می‌کنیم، همچنین ما از گذشته تا امروز تحریم را تجربه کرده‌ایم و در همان دوران نیز صنعت پتروشیمی پیشرفت‌های بزرگی را به خود دیده است، از این رو تحریم برای ما تازگی ندارد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد