Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/yVtrfi
1397/08/20 - 08:00 تاريخ انتشار: 787 تعداد بازديد: 52855 كد خبر:
عضو هیئت مدیره شرکت بورس تهران در گفتگو با سنا مطرح کرد:
تداوم رونق بورس با همکاری مشترک اروپایی ها
عضو هیئت مدیره شرکت بورس تهران عقب نشینی ترامپ از مواضع تحریمی خود را بر روند بازار سهام موثر دانست و بیان کرد، در روزهای اخیر آمریکا تحت فشار زیادی در این خصوص بوده است. وی همچنین تصمیمات ارزی دولت و وزیر اقتصاد جدید را در پیش برد برنامه های شرکت های صادرات محور مهم ارزیابی کرد.

طی چند هفته اخیر، فضای حاکم بر بورس تحت تاثیر ریسک های سیستماتیک بود، که با تحولات روزهای اخیر اثر این تحریم ها تا حدی کمرنگ شده است.

علی امین تفرشی، عضو هیئت مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با تاکید بر اثرات مثبت عقب نشینی ترامپ از مواضع تحریمی گفت: طی مدت اخیر چند موضوع توانست اثر تحریم های آمریکا را تحت الشعاع قرار دهد. معافیت تحریم های نفتی برای چندین کشور از یک سو و تصمیم برای ایجاد کانال بانکی مشترک بین ایران و کشور های اروپایی از مواردی بود که تا حدی اثر اقدامات آمریکا را خنثی کرد.

وی در ادامه بیان کرد: موضوع مهمتری که در این زمینه مطرح است به عملکرد دولت در این شرایط بر می گردد. انسجام بین سه قوه و اتحاد ملی مهمترین رکن خنثی شدن این دوره از تحریم هاست. دولت باید بتواند سازوکار مشخصی برای شرکت ها ایجاد کند تا کمترین گزند را از تحریم ها متحمل شوند.

عضو هیئت مدیره شرکت بورس تهران یکی دیگر از نکات مثبت اثرگذار بر روند بازار سهام را تصمیمات و برنامه های وزیر اقتصاد فعلی دانست و گفت: وزیر اقتصاد جدید در برنامه های خود از نظارت هرچه بیشتر بر بازار ارز صحبت کرد. مطمئنا ارز یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر صادرات و واردات است. همچنین در برنامه های خود بر نظام ارزی شناور مدیریت شده، تاکید ویژه ای داشتند.

وی افزود: ایجاد یک نظام سازماندهی شده ارزی و بدون رانت میتواند برنامه های شرکت ها در بلند مدت را نیز ترسیم کتد. به همین دلیل این اظهارات نیز نقطه عطفی در چشم انداز بازار سرمایه محسوب می شود.

این مقام بورسی ثبات ایجاد شده در بازار ارز و سکه را نیز بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه دولت در چند هفته اخیر توانست تا حد قابل توجهی از نوسانات ارزی بکاهد.

وی افزود: تداوم چنین ثباتی در این بازارها می تواند ورود موج جدیدی از نقدینگی را به بورس نوید دهد. اگر این ثبات بتواند همچنان توسط دولت مدیریت شود مطمئنا در کوتاه مدت و میان مدت شاهد رونق بازار سرمایه خواهیم بود.

تفرشی حضور پررنگ اروپایی ها در ایران را در چشم انداز بلندمدت بورس موثر دانست و گفت: اروپایی ها وعده های بسیاری برای همکاری های مشترک به ایران داده اند که مسئولان دولتی در حال پیگیری این وعده ها هستند. اگر دولت بتواند کانال مالی جدیدی را با این کشورها ایجاد کند مطمئنا ترامپ چند گام دیگر به عقب برمیگردد.

وی در پایان گفت: در شرایط کنونی تصمیمات سیاسی دولت در روند بازار سرمایه اثرگذاری زیادی دارد. به همین دلیل است که این روزها شاهد روند با احتیاط سرمایه گذاران در بازار سرمایه هستیم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد