سید امیر حمزه مالمیر مدیر اداره نظارت برناشران  سازمان  بورس

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس گفت : چنانچه شرکتی اطلاعات لازم را 10 روز پیش از برگزاری مجمع منتشر نکند و یا حقوق سهام دارانش را در مجامع نقض کند، این سازمان با استفاده از ظرفیت های قانونی خود این موارد را پیگیری می کند تا حقوق سهام داران در مجامع تضییع نشود.

 

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه طی سال 90 اطلاعات شرکت های بورسی و فرابورسی به صورت تجمیعی به اداره نظارت بر ناشران ارسال می شد، گفت: نخستین اولویت امسال، اصلاح ساختار این بخش است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، امیرحمزه مالمیر گفت: به منظور نظارت و کنترل مناسب تر وضعیت شرکت ها، مدیریت نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس به دو اداره نظارت بر ناشران فرابورسی و ناشران بورسی تقسیم شده است.

وی با اشاره به اینکه روسای این دو اداره از همکاران باسابقه مدیریت نظارت بر ناشران هستند، ادامه داد: بر این اساس، آقای معتمد به عنوان رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی و آقای بیک زاده به عنوان رییس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی انتخاب شدند و هم اکنون این دو اداره به صورت مجزا به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی افزود: با این اقدام انتظار می رود، نظارت دقیق تری بر شرکت های بورسی و فرابورسی صورت بگیرد و همچنین امیدواریم این موضوع به اولویت دوم که بحث ارتقا شفافیت اطلاعاتی و توقف کمتر نمادهای معاملاتی است، کمک شایانی کند تا شاهد نقدشوندگی بیشتر سهام شرکت ها در بازار باشیم.

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس خاطرنشان کرد: برای همین منظور از سامانه کدال استفاده بیشتری خواهیم کرد و امیدورایم از ظرفیت هایی که قانون در اختیار ما گذاشته است، بهتر استفاده کنیم تا اطلاعات شرکت ها با سرعت بیشتری به بازار منعکس شود که این امر موجب توقف کوتاه مدت تر نمادهای معاملاتی می شود.

مالمیر با اشاره به اینکه کدال سایتی آشنا برای سرمایه گذاران به شمار می رود، اظهار داشت: این سامانه به امضای الکترونیکی مجهز است و اطلاعات را به صورت وب منتشر می کند.

وی ابراز امیدواری کرد که سرعت دریافت و انتشار اطلاعات طی سال جاری در این سامانه افزایش یابد.

این مقام مسئول ادامه داد: ارتقا سامانه کدال از حیث گزارش های تجزیه و تحلیل و گزارشگری برای سهام داران و سرمایه گذاران از دیگر برنامه های امسال اداره نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس است.

مالمیر با بیان اینکه هم اکنون چند نمونه گزارش تهیه شده و سرمایه گذاران می توانند از سامانه کدال گزارش های مختلفی را دریافت کنند، گفت: امیدواریم در سال 91 بتوانیم گزارش های متنوع تر و مناسب تری را برای افرادی که می خواهند تحلیل بیشتری داشته باشند، تهیه کنیم.

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس در خصوص برگزاری مجامع شرکت های بورسی گفت: اصلی ترین موضوع پیش از برگزاری مجامع، پیگیری مجدانه انتشار اطلاعات لازم 10 روز پیش از زمان مجمع است.

وی افزود: بر اساس قانون، ناشران بورسی باید صورت های مالی حسابرسی شده شرکت ها، گزارش فعالیت هیئت مدیره و زمان بندی پرداخت سود را 10 روز قبل از برگزاری مجامع به بازار منعکس کنند، چراکه اگر سهام دار گزارش های مالی حسابرسی شده را پیش از مجمع مطالعه کند، به راحتی می تواند در مجامع حضور داشته باشد.

مالمیر ادامه داد: به علاوه در تمامی مجامع بورسی و فرابورسی نماینده سازمان بورس حضور خواهد داشت تا صدای سهام داران در مجامع به گوش مدیران شرکت ها برسد، در همین راستا نیز مقرر شده است تا نماینده سازمان با اطلاعات کامل و نظارت بیشتری در مجامع حضور یابد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم سهام داران و مدیریت شرکت ها با تعامل با یکدیگر و در کنار سازمان بورس، در جهت ارتقا شفافیت اطلاعاتی کوشا باشند.

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس تاکید کرد: چنانچه شرکتی اطلاعات لازم را 10 روز پیش از برگزاری مجمع منتشر نکند و یا حقوق سهام دارانش را در مجامع نقض کند، سازمان بورس و اوراق بهادار با استفاده از ظرفیت های قانونی خود این موارد را پیگیری می کند تا حقوق سهام داران در مجامع رعایت شود.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه