کتاب مجموعه قوانین و مقررات بورس کالا در پاسخ به نیاز فعالان بازار جهت دسترسی آسان به کلیه قوانین مرتبط و ضوابط حاکم بر فعالیت بورس کالای ایران و ایفای بخشی از وظایف این شرکت که همانا آموزش و فرهنگ سازی مرتبط با فعالیت های این بورس برای تسهیل ، بهبود و گسترش داد و ستد می باشد، گردآوری و انتشار یافته است

 

 

برای نخستین بار مجموعه قوانین و مقررات بورس کالای ایران در قالب یک جلد کتاب انتشار یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از بورس کالای ایران، کتاب مجموعه قوانین و مقررات این بورس در پاسخ به نیاز فعالان بازار جهت دسترسی آسان به کلیه قوانین مرتبط و ضوابط حاکم بر فعالیت بورس کالای ایران و ایفای بخشی از وظایف این شرکت که همانا آموزش و فرهنگ سازی مرتبط با فعالیت های این بورس برای تسهیل ، بهبود و گسترش داد و ستد می باشد، گردآوری و انتشار یافته است.

همچنین وجود چنین مجموعه منسجمی می تواند امکان مقایسه، نقد و ارائه پیشنهادهای منطقی و عملی را برای بهبود قوانین و مقررات مربوطه بیش از پیش فراهم نماید.

بر اساس این گزارش، کتاب مجموعه قوانین و مقررات بورس کالای ایران در 416 صفحه مشتمل بر چهارفصل می باشد که فصل اول آن به قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی که به صورت مستقیم با عملکرد بورس کالای ایران در ارتباط می باشد،پرداخته است.

فصل دوم کتاب نیز دربرگیرنده آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی قوانین مذکور است. مصوبات و مقررات مربوط به معاملات در بورس کالای ایران نیز مفاد فصل سوم این کتاب را تشکیل می دهد. فصل پایانی کتاب نیز در خصوص مقررات مربوط به تخلفات و حل و فصل اختلافات فعالان بورس کالای ایران است.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 0
  • رحیم ابراهیمی ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
    بسیار بجاست

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا