اگر کاخ سفید ظرف ۴۸ ساعت راهی برای حل اختلافات سیاسی خود با جمهوری خواهان در کنگره نیابد، دولت آمریکا برای نخستین بار در 17 سال گذشته تعطیل خواهد شد.

 

قیمت طلا در بازارهای جهانی در پی نگرانی از اوضاع آمریکا با روند افزایشی همراه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، اگر کاخ سفید ظرف ۴۸ ساعت راهی برای حل اختلافات سیاسی خود با جمهوری خواهان در کنگره نیابد دولت آمریکا برای نخستین بار در 17 سال گذشته تعطیل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، انتظار می رود حدود دو میلیون نفر از کارکنان دولت در این بین، با تعطیلی اجباری رو به رو شوند.

در این بین، قیمت شمش طلا برای تحویل فوری با رشد 1.3 درصدی به هر اونس 1354 دلار رسید و نسبت به یک ماه گذشته روند صعودی به خود گرفت.

بر این اساس، قیمت نقره برای تحویل فوری به هر اونس 21 دلار معامله شد و پلاتین با رشد 0.2 درصدی به هر اونس 1423 دلار رسید.

تعطیلی قریب الوقع دولت، که نخستین توقف کار دولت در ۱۷ سال گذشته خواهد بود یکی از دو بحران سیاسی است که دولت اوباما پیش رو دارد.

روز هفدهم اکتبر، مجوز قرض گیری وزارت دارایی بابت پرداخت تعهدات مالی اش منقضی می شود مگر اینکه کنگره یک بار دیگر با افزایش "سقف بدهی" دولت موافقت کند.

روز جمعه باراک اوباما از جمهوری خواهان مجلس نمایندگان خواست با تمدید سقف بدهی دولت موافقت کنند و از آنها خواست "به خاطر نرسیدن به تمامی خواسته هایشان همه چیز را به هم نزنند."

 

 

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل