امير حمزه مالمير رييس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار

رييس اداره نظارت بر ناشران بورسي سازمان بورس با بیان اینکه اطلاعیه های سازمان بورس درخصوص میزان سود قابل تقسیم شرکت مخابرات، براساس نظر قطعی حسابرس این شرکت به بازار اعلام شد، گفت :مجمع شرکت مخابرات بدون رفع بندهای گزارش حسابرس، اقدام به توزیع سود 30 تومانی کرد.
رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس با بیان اینکه اطلاعیه های سازمان درخصوص میزان سود قابل تقسیم شرکت مخابرات براساس نظرقطعی حسابرس این شرکت به بازار اعلام شد، گفت: مجمع شرکت مخابرات بدون رفع بندهای گزارش حسابرس، اقدام به توزیع سود 30 تومانی کرد.     


بگزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، "امیر حمزه مالمیر" افزود: در اطلاعیه‌های سازمان بورس در مورد میزان تقسیم سود مخابرات، نقطه‌ نظرات حسابرس و بازرس قانونی، مدنظر قرار گرفته و هیچ‌گونه رفتار سلیقه‌ای در این اطلاعیه ها دخالت نداشته است.


رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس با اشاره به اطلاعیه های قبلی سازمان درخصوص میزان سود قابل تخصیص مخابرات، گفت: در این اطلاعیه ها آمده بود درصورت رفع بندهای گزارش حسابرس، سود قابل تخصیص بین سهامداران افزایش می‌یابد و در  بند 10 گزارش حسابرس مخابرات نیز تاکید شده بود مجمع می بایست در توزیع سود، به این موضوع توجه داشته باشد، اما این بندها برطرف نشد و مجمع مخابرات نیز بدون رفع بندهای مذکور، اقدام به تصویب توزیع سود به میزان 30 تومان به ازای هر سهم کرد.  
 


وی به برگزاری جلسات طولانی مسئولان سازمان بورس با مدیران ارشد و سهامداران عمدة شرکت مخابرات ایران اشاره کرد و گفت: در این جلسات از مدیران شرکت درخواست شده بود که قبل از اخذ نظر حسابرس نسبت به صورت‌های مالی این شرکت، مشکلات و بندهای مطرح شده در گزارش حسابرس شرکت‌های تابعه را رفع کنند تا این موارد در گزارش حسابرس نسبت به صورت‌های مالی شرکت مخابرات ایران مطرح نگردد و مشکلی از بابت توزیع سود به دنبال نداشته باشد.

 
رييس اداره نظارت بر ناشران بورسي سازمان بورس
با بیان اینکه مخابرات تاکنون هیچ یک از مشکلات فوق را برطرف نکرده است، گفت: نماینده سهام متعلق به دولت نیز در زمان برگزاری مجمع درخواست کرده بود که بندهای گزارش حسابرس لحاظ شود. لازم به ذکر است که تصمیم‌گیری درخصوص پذیرش یا عدم پذیرش موارد منظور شده توسط شرکت به طرفیت دولت به بررسی‌های بعدی دولت در این خصوص و آینده موکول شده است.

 

وی گفت: همچنین نماینده سازمان بورس درخصوص لزوم درنظر گرفتن بندهای گزارش حسابرس و میزان حداکثر سود قابل تخصیص به سهامداران حاضر در جلسه تذکر لازم را داده است.

 

مالمیر یادآور شد در اطلاعیه‌های سازمان بورس، نقطه‌ نظرات حسابرس و بازرس قانونی، مدنظر قرار گرفته و هیچ‌گونه رفتار سلیقه‌ای در آن دخالت نداشته، کما اینکه برای سایر شرکت‌ها  نیز این عمل و رویه صورت گرفته است.


وی با تاکید بر اینکه .هدف سازمان بورس، شفافیت هرچه بیشتر اطلاعات و انجام معامله بر اساس اطلاعات منصفانه است، افزود در این راستا، حسابرسان به عنوان یکی از بازوهای اصلی شفافیت همواره مطرح بوده‌اند و اضافه کردن وظایفی ازجمله اظهارنظر نسبت به صورت‌های مالی میاندوره‌ای 6 ماهه و پیش‌بینی‌های ارائه‌شده توسط ناشران، علاوه بر اظهارنظر درخصوص صورت‌های مالی پایان سال به حسابرسان مستقل، گویای این مطلب است.

 

وی ادامه داد: تمام کسانی که در بازار فعالیت می‌کنند ‌باید بپذیرند که حسابرس مستقل به عنوان فردی کارشناس و خبره در زمینه مسائل مالی که در سایر زمینه‌ها نیز از مشاوره کارشناسان مربوط کمک و بهره‌ می‌گیرد، مناسب‌ترین مرجعی است که می‌تواند درخصوص وضعیت مالی شرکت اظهارنظر کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه