امير حمزه مالمير رييس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار

مدير نظارت بر ناشران بورسي سازمان بورس و اوراق بهادار از راه اندازي كدال انگليسي طي ماه هاي آينده خبر داد.به منظور استفاده كاربران خارجي  از صورت هاي مالي شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار، به زودي كدال انگليسي راه اندازي مي شود.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني بازار سرمايه(سنا)، مدير نظارت بر ناشران بورسي سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص راه اندازي كدال به زبان انگليسي گفت: به منظور بهره‌برداری استفاده‌کنندگان اطلاعات در سایر کشورها، اقدامات لازم جهت ارائه اطلاعات سایت کدال به زبان انگلیسی صورت پذیرفته است.

اميرحمزه مالمير با اشاره به اينكه در حال حاضر، امکان تهیه اطلاعات به زبان انگلیسی وجود دارد، ابراز داشت: البته نحوه نمایش و اجرای آن مراحل اولیه را طی مي كند و به زودی این امکان در صفحه اول به  نحو مناسب قرار داده خواهد شد.


 وي ادامه داد: در اين صورت کاربران سایر کشورها می‌توانند اطلاعات شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس  را به زبان انگلیسی مشاهده و دریافت كنند.


وي در خصوص چگونگي فعاليت كدال انگليسي ابراز داشت: شركت ها اطلاعات خود را به زبان فارسي وارد مي كنند و اين اطلاعات در سيستم به زبان انگليسي منعكس و ارايه مي شود البته موارد توضيحي شركت ها به زبان فارسي باقي مي ماند تا در خصوص آن تصميم گيري شود.


مدير نظارت بر ناشران بورسي سازمان بورس و اوراق بهادار تصريح كرد: در حال حاضر سهام داران يا سرمايه گذاران براي استفاده ابتدا بايد وارد سايت فارسي شده و نام فارسي شركت را انتخاب كنند، پس از آن مي توانند از نسخه انگليسي اطلاعات بهره برداري كنند.


وي خاطرنشان كرد: اميدورايم كه كدال انگليسي طي سه ماه آينده به بهره برداري برسد تا سرمايه گذاران خارجي هر چه بيشتر با وضعيت بورس ايران آشنا شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه