نظم، انتقاد پذیری، یادداشت مخارج و درآمد، قانون مداری، ریسک پذیری، جاه طلبی، صبوری، مسولیت پذیری و تعهد از ویژگی هایی است که شخصیت یک سرمایه گذار را تشکیل می دهد و در ماندگاری او در بازار سرمایه موثر است.

 

 

امیررضا حسنی مدیر عامل مؤسسه مطالعات و پژوهش های اقتصاد ایرانیان که در همایش" افق های تازه سرمایه گذاری در بازارسرمایه" سخن می گفت، ماندن و پایداری سود در بازارسرمایه را نتیجه توجه به چند 10 فرآیند از قبیل شخصیت سرمایه گذار، تفکر سرمایه گذار، منبع پول، کارگزاری، سخت افزار، نرم افزار و... برشمرد و افزود: گاهی فرصت های سودآوری خارج از میدان دید شماست، کافی است نگاه خود را وسیع تر کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، این همایش چهارشنبه گذشته در دانشگده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار شد و در آن محورهایی چون تفکر سرمایه گذاری نوین، فرهنگ سهامداری، درآمد و سود پایدار، تحلیل بازار بورس و مدیریت ریسک شناور از جمله مباحثی بود که با حضور اساتید اقتصاد، دانشجویان و برخی از اهالی بازارسرمایه و سرمایه گذاران خرد و کلان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

امیررضا حسنی مدیر عامل مؤسسه مطالعات و پژوهش های اقتصاد ایرانیان با بیان اینکه بورس به درد همه می خورد گفت: اما همه به درد بورس نمی خورند، گفت: نظم، انتقاد پذیری، یادداشت مخارج و درآمد، قانون مداری، ریسک پذیری، جاه طلبی، صبوری، مسولیت پذیری و تعهد از ویژگی هایی است که شخصیت یک سرمایه گذار را تشکیل می دهد و در ماندگاری او در بازار سرمایه موثر است.

وی عوامل تاثیرگذار بر تحلیل را عرضه و تقاضا عنوان کرد و  تقاضا را مجموعه عوامل تأثیرگذار صعودی و عرضه را مجموعه عوامل تأثیرگذار نزولی تعریف کرد و براساس این تئوری که تمامی نوسانات صعودی بواسطه تقاضا و نوسانات نزولی به دلیل عرضه اتفاق میافتد، گفت: نزول شاخص کل در دی ماه 93 تا فروردین 94 ناشی از افت یا کاهش عرضه و روند صعودی شاخص کل از شهریور91 تا دی ماه 93 تحت تاثیر افزایش تقاضا بوده است.

او در بیان ویژگی های سبدهای سرمایه گذاری درباره ضریب همبستگی گفت: ضریب همبستگی بین قیمت دارایی ها باید کمتر از 1 باشد و هرچه کمتر از یک باشد ریسک کمتر و هر چه کمتر از صفر و منفی باشد بهتر است.

 9304/1

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه