حباب مسکن

شورای پول و اعتبار در جلسه عصر دیروز ضوابط ناظر بر انتشار اوراق رهنی توسط بانک ها و موسسات اعتباری را در ۱۰ ماده و با توجه به ماده ۱۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را تصویب کرد.


با مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، وزارت اقتصاد موظف شد با همکاری بانک مرکزی، وزارت راه و سازمان بورس اوراق رهنی مسکن منتشر کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس پرس، شورای پول و اعتبار در جلسه عصر دیروز ضوابط ناظر بر انتشار اوراق رهنی توسط بانک ها و موسسات اعتباری را در ۱۰ ماده و با توجه به ماده ۱۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را تصویب کرد.

براساس ماده ۱۴ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن «وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت مسکن و شهرسازی از طریق ایجاد بازار رهن ثانویه و انتشار اوراق مشارکت به پشتوانه تسهیلات رهنی، منابع موردنیاز برای تولید مسکن در کشور را تأمین کند.

همچنین این شورا تاکید کرد بانک مرکزی با توجه به ضرورت تعامل با بازار سرمایه در دوره اجرای این طرح، چنانچه نیازی به اصلاح در ضوابط مذکور وجود داشته باشد، با هماهنگی فیمابین اقدام کند. بانک مرکزی نیز با توجه به مصوبه اخیر، درخواست های بانک ها را به فوریت بررسی و نسبت به صدور مجوز انتشار اقدام خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها