گزارش هفتگی بررسی بازارها، نمایی از کل بازار اوراق بهادار کشور و وضعیت بورس‌ های شناخته ‌شده را نشان می‌دهد که به صورت هفتگی منتشر می‌شود. در این گزارش روند شاخص‌ های اصلی، ارزش بازار، حجم و ارزش معاملات، بازدهی بورس بر حسب ریال، دلار و یورو در بازه ها‌ی زمانی متفاوت بررسی می‌شود.

براساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که هر هفته توسط مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران تهیه و منتشر می شود، در هفته منتهی به 9 اسفند ماه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه مورخ 9 اسفند 1396 به عدد 97962 واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته 196 واحد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از روابط عمومی بورس تهران، در این هفته حجم معاملات 4911 میلیون سهم و ارزش آن 8772 میلیارد ریال بوده است که حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته گذشته به ترتیب 18 درصد و 22 درصد کاهش داشته است.

 ارزش بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات این هفته به عدد 3903559 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته 2 . 0 درصد کاهش داشته است.

همچنین از ابتدای سال 96 تا مورخ 9 اسفند ماه، شاخص کل با 8 . 26 درصد افزایش به رقم 97962 واحد رسید و شاخص کل هم وزن با 1 . 12 درصد افزایش عدد 17621 واحد را تجربه کرد .

صنعت خودرو و ساخت قطعات  با 4 . 20 درصد و 4 . 32 درصد بیشترین ارزش و بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

 بر این اساس در 30 روز منتهی به 2 اسفند ماه 1396، «محصولات چوبی » با بازدهی 7 . 8 + درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت. در مدت مشابه صنعت « ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی » با افت با 2 . 12 درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس استانبول (BIST 100) با رشد 3 . 2 درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس هنگ کنگ (HANG SENG ) با افت 9 . 1 درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.

علاوه بر موارد فوق، بازدهی بورس تهران، فرابورس ایران، نرخ ارز و طلا به صورت هفتگی و ماهانه در اختیار خواننده قرار دارد. صنایع و شرکت‌ های با بیشترین تأثیر بر شاخص، معاملات به تفکیک صنایع، ریسک و بازدهی صنایع نیز از دیگر اطلاعات ارایه ‌شده در این گزارش است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار