کویت

بورس کویت در حال رقابت شدید با بورس عربستان است تا بتواند خود را به عنوان دومین بورس قدرتمند در کشورهای حوزه خلیج فارس معرفی کند.

بورس کویت، که در ماه سپتامبر به عنوان یکی از بازارهای نوظهور شناخته شد، تصمیم به عرضه اولیه سهام خود گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، مقامات قانون گذار بورس کویت(CMA) در حال بررسی عرضه عمومی سهام بورس کویت تا پایان ماه آوریل است.

مشعل مساعد العصیمی، نائب رئیس نهاد قانون گذاری بورس کویت در این خصوص اظهار داشت: برای عرضه عمومی سهام بورس کویت تاریخ و زمان مشخصی را انتخاب کردیم و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری ، این نهاد را به یک شرکت سهامی عام تبدیل کنیم .

بورس کویت در حال رقابت شدید با بورس عربستان است تا بتواند خود را به عنوان دومین بورس قدرتمند در کشورهای حوزه خلیج فارس معرفی کند.

این در حالی است که، دوبی نیز چندی پیش توانست از طریق عرضه عمومی سهام خود، تأمین مالی کند.

به نظر می رسد، پس از حضور این بازار در رسته بازارهای نوظهور، عرضه اولیه موفقی در انتظار بورس کویت باشد و  سرمایه های زیادی از سمت سرمایه گذاران خارجی وارد این کشور شود .

شاخص اصلی این کشور که سهام 156 شرکت مختلف را بررسی می کند سال گذشته توانست با رشد 11 درصدی همراه شود و بیشترین رشد را نسبت به سال 2013 کسب کرد و سود سالانه 11.7 میلیون دلاری را به دست آورد.

قرار است، 50 درصد از سهام این شرکت به عموم عرضه شود و 24 درصد از سهام نیز به شرکت های داخلی واگذار شود .

نهاد قانون گذار این کشور اعلام کرده است که کنسرسیومی در این خصوص تشکیل شده تا 44 درصد از سهام باقی مانده نیز به بورس های خارجی عرضه شود.

 

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل