امروز در مجموع دو بازار اول و دوم حدود 371 میلیون سهم به ارزش 255 میلیارد ریال دادوستد شد و نماد «ذوب» ضمن آنکه در صدر نمادهای پربازدید قرار گرفت، بیشترین مقدار حجم و ارزش معاملات را نیز در مقایسه با سایر نمادها تجربه کرد.

در آخرین روز معاملاتی هفته جاری افزون بر 672 میلیون ورقه به ارزش بیش از 13 هزار و 102 میلیارد ریال در مجموع بازارهای فرابورس ایران دست به دست شد که نسبت به روز گذشته از رشد حجم و ارزش معاملات حکایت داشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، امروز در مجموع دو بازار اول و دوم حدود 371 میلیون سهم به ارزش 255 میلیارد ریال دادوستد شد و نماد «ذوب» ضمن آنکه در صدر نمادهای پربازدید قرار گرفت، بیشترین مقدار حجم و ارزش معاملات را نیز در مقایسه با سایر نمادها تجربه کرد.

از سوی دیگر شاخص کل فرابورس با افت 0.9 واحدی در پایان معاملات روبه‌رو شد که عمده بار منفی بر آیفکس از جانب نمادهای «دماوند»، «زاگرس» و «هرمز» تا سطح 2 واحد رقم خورد. در مقابل تاثیر مثبت بر این نماگر از جانب نمادهای «مارون»، «ذوب» و «شرانل»، مانع از افت بیشتر شاخص کل شد.

سهامداران بازار پایه نیز 282 میلیون سهم به ارزش بیش از 169 میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند.

در همین حال در بازار اوراق با درآمد ثابت شاهد جابه‌جایی بیش از 12 میلیون ورقه به ارزش 12 هزار و 541 میلیارد ریال بودیم که عمده این حجم و ارزش به پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت بازمی‌گشت.

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن هم نزدیک به 56 هزار ورقه تسه به ارزش 38 میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت که با رشد قیمتی تمامی اوراق مورد مبادله در این تابلو، قیمت تسه‌ها در بازه 667 هزار تا 689 هزار ریال قرار گرفت.

در میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز بیش از 6 میلیون ورقه به ارزش بالغ بر 97 میلیارد ریال دادوستد شد و صندوق آرمان آتی کوثر در صدر ایستاد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس