در هفته منتهی به 28 اردیبهشت‌ماه شاخص کل فرابورس با 2.6 درصد رشد نسبت به هفته گذشته در رقم1097 واحدی قرار گرفت و بدین ترتیب بازدهی آن از آغاز این ماه به 3.2 درصد رسید.

 

در پی دادوستد دو هزار و 154 میلیون ورقه بهادار به ارزش 9 هزار و 412 میلیارد ریال طی 5 روز کاری در فرابورس ایران، حجم و ارزش مبادلات نسبت به هفته قبل به ترتیب 68 و 1.5 درصد رشد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در هفته منتهی به 28 اردیبهشت‌ماه شاخص کل فرابورس با 2.6 درصد رشد نسبت به هفته گذشته در رقم 1097 واحدی قرار گرفت و بدین ترتیب بازدهی آن از آغاز این ماه به 3.2 درصد رسید.

در میان بازارهای فرابورس ایران هم حجم و هم ارزش بازارهای اول و دوم در مقایسه با هفته گذشته افزایش یافت و در بازار پایه نیز در حالی حجم دادوستدها 102 درصد رشد کرد که ارزش مبادلات در این بازار با رشد ناچیز 2 درصدی مواجه شد.

بدین ترتیب طی هفته جاری بازارهای اول و دوم در مجموع میزبان نقل‌وانتقال 779 میلیون سهم به ارزش بیش از یک هزار و پانصد میلیارد ریال بودند.

 در تابلوهای مبادلاتی بازار پایه نیز شاهد دست به دست شدن یک هزار و 343 میلیون سهم بودیم که این حجم از دادوستدها ارزش 775 میلیارد ریالی رارقم زد.

در این میان مبادلات تابلو «پایه ب» رشد 126 و 25 درصدی را در حجم و ارزش به همراه داشت اما تابلوهای «پایه الف» و «پایه ج» با افت حجم و ارزش مبادلاتی مواجه شدند.

از سوی دیگر معامله‌گران در بازار ابزارهای نوین مالی 31 میلیون ورقه را به ارزش افزون بر 7 هزار و 100 میلیارد ریال دست به دست کردند که در پی افت و رشد 4 درصدی در حجم و ارزش مبادلات، میزان این دادوستدها نسبت به هفته گذشته چندان تغییر نکرد.

در این بازار، 7 میلیون ورقه بدهی به ارزش 6 هزار و 465 میلیارد ریال، 23 میلیون ETF به ارزش 358 میلیارد ریال نقل‌وانتقال یافت.

نگاهی به ارزش معاملات خرد بازار سهام نیز حاکی از آن است که گروه محصولات شیمیایی با در اختیار گرفتن 16 درصد از ارزش کل معاملات خرد در جایگاه نخست قرار گرفته و گروه‌های فلزات اساسی، انبو‌ه‌سازی، املاک و مستغلات نیز به ترتیب جایگاه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

در مجموع ارزش مبادلات خرد بازار سهام شامل معاملات بازارهای اول، دوم، پایه، اختیار معامله خریدوفروش و SME طی این هفته به 2 هزار و 140 میلیارد ریال رسید.

همچنین از رویدادهای مهم هفته‌ای که گذشت می‌توان به پذیره‌نویسی 200 هزار ورقه اجاره شرکت مهندسی و ساختمانی صبانفت در نماد «صبا14011» در بازار ابزارهای نوین مالی اشاره کرد.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس