در پایان معاملات امروز شاخص کل در رقم 129 هزار و 901 به کار خود پایان داد. شاخص بازار اول نیز 696 واحد بالا رفت. شاخص بازار دوم نیز امروز صعود یک هزار و 569 واحدی را ثبت کرد.

امروز بورس بعد از استراحتی کوتاه مدت دوباره با غلبه تقاضا و صف های سنگین خرید مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در معاملات امروز بورس ، علاوه بر رشد شاخص ها، حجم و ارزش معاملات نیز بالا رفت که گویای افزایش تقاضا در بازار امروز است.

به این ترتیب در روز جاری سرمایه گذاران بورسی بیش از دو میلیارد و 303 میلیون برگه دارایی مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر 769 میلیارد تومان بود و در 120 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

امروز معاملات مثبت سهام شرکت های پتروشیمی پارس، گسترش نفت و گاز پارسیان، فولاد مبارکه، پتروشیمی پردیس، خدمات لانفورماتیک و صنایع پتروشیمی خلیج فارس بیشترین تاثیر را بر رشد 888 واحدی نماگر بورس داشت. این در حالی بود که ملی مس با معاملات منفی 122 واحد بر شاخص بورس تاثیر منفی را ثبت کرد.

در پایان معاملات امروز شاخص کل در رقم 129 هزار و 901 به کار خود پایان داد. شاخص بازار اول نیز 696 واحد بالا رفت. شاخص بازار دوم نیز امروز صعود یک هزار و 569 واحدی را ثبت کرد.

بررسی روند معاملات امروز نشان می دهد سرمایه گذاران بیشترین خرید و فروش ها را در گروه های شیمیایی ، فلزات اساسی و خودرو داشتند. این گروه ها بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند.

اما رشد قیمت سهام در شرکت های زیر مجموعه صنایع محصولات چوبی، سایر معادن، فنی مهندسی، ذغال سنگ، انتشار و چاپ، وسایل ارتباطی و محصولات کاغذی باعث شد تا شاخص این گروه ها از 5 تا 3 درصد افزایش را ثبت کند و بازدهی مثبت را برای سهامداران به همراه داشته باشد.

امروز سهام شرکت های پارس خزر، تولید محور خودرو، فیبر ایران، سیمان فارس، پتروشیمی آبادان، آبسال و نقت سپاهان بیشترین رشد قیمت را ثبت کردند. در مقابل سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران، لامیران، داروسازی زهراوی، نصیر ماشین، سرمایه گذاری بوعلی، سیمان صوفیان و سیمان ارومیه بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام صنایع شیمیایی سینا، آذرآب، ماشین سازی اراک، گروه مپنا، واحدهای صندوق امین یکم، سهام فولاد خراسان و واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر بیشترین تقاضا و صف خرید را داشتند. حجم تقاضا در هفت نماد برتر بورسی امروز بیش از 83 میلیون حجم بود.

این در حالی بود که اوراق صکوک سایپا، سهام نهادهای مالی بورس، اوراق صکوک گل گهر، دوده صنعتی پارس و واحدهای صندوق کیان بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را داشتند اما حجم عرضه در این نمادها به 30 میلیون برگه نرسید که عمده آن صف فروش حدود 15 میلیون سهمی نبورس بود.

امروز فولاد مبارکه با جابه جایی بلوکی 675 میلیبون سهم به ارزش 312 میلیارد تومان بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه