نفت

بیرون از ایالات‌متحده تاجران بر تاثیر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا در صنعت نفت تمرکز کرده‌اند. وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک هم در مورد عواقب تحریم نفتی ایران هشدار داده است.

به دنبال گزارش کاهش میزان ذخایر نفت آمریکا قیمت نفت از شب گذشته تا کنون ۳ درصد صعود کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، به دنبال گزارش کاهش میزان ذخایر نفت آمریکا و احتمال کاهش عرضه از سوی سایر تولیدکنندگان، قیمت نفت به صعود خود ادامه داد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌ سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، تا ساعت ۱۰:۰۰ به وقت تهران، ۵۹ سنت یا ۰.۹ درصد به جهش ۲.۵ درصدی دیشب خود افزود و به ۶۹.۸۴ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، که دیشب ۲.۲ درصد جهش کرده بود تا این لحظه ۲۸ سنت یا ۰.۴ درصد دیگر هم بالا رفت و به ۷۹.۳۴ دلار رسید.

قیمت‌های نفت درحالی جهش کرد که دیشب داده‌های موسسه سوخت آمریکا نشان داد که میزان ذخایز این کشور کاهش بزرگی داشته‌اند. این چهارمین جلسه متوالی افزایش قیمت برنت است.

موسسه سوخت آمریکا (ای‌پی‌آی) اعلام کرد که در هفته منتهی به ۷ سپتامبر میزان ذخایر نفت تجاری آمریکا ۸.۶ میلیون بشکه کاهش یافته است.

از سوی دیگر اداره اطلاعات انرژی آمریکا، روز سه‌شنبه اعلام کرد که انتظار دارد تولید روزانه نفت خام این کشور در بازه ۲۰۱۸-۲۰۱۹ با افزایشی ۸۴۰ هزار بشکه‌ای به ۱۱.۵ میلیون بشکه در روز برسد و به این ترتیب پیش‌بینی قبلی خود در مورد افزایش ۱.۰۲ میلیون بشکه‌ای و تولید ۱۱.۷ میلیون بشکه در روز را کاهش داد.

همچنین بیرون از ایالات‌متحده تاجران بر تاثیر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا در صنعت نفت تمرکز کرده‌اند. وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک هم در مورد عواقب تحریم نفتی ایران هشدار داده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها