دكتر محمد صادق مفتح

بورس کالا برای ایجاد رقابت و شفافیت در فضایی عادلانه در اقتصاد متولد شد و امروز درمان اقتصاد غیرشفاف ما در بخش کالا، استفاده از این بازار است.

قائم مقام وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت معتقد است که با وجود همه رویدادهایی که طی چند ماه اخیر به دلیل نوسانات ارزی رخ داد، امروز باید به حمایت از زنجیره تولید از ابتدا تا انتها توجه شود، از این رو همین تجربه هفته های اخیر نشان داد که بهترین و کارآمدترین حمایت، واقعی بودن قیمت هاست.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از کالاخبر، محمد صادق مفتح در این زمینه عنوان کرد: با اینکه ما تجربیات خوبی در بازارهای جهانی و داخلی داشتیم، اما مسیرهایی به منظور مهار تورم و افزایش قیمت ها اتخاذ شد که مورد تایید کارشناسان نبود و امروز در مسیر اصلاح سریع قرار گرفته است.

وی افزود: به هر حال باید با فرمول های اقتصادی و با استفاده از تجربیات فعالان صنایع نسبت به بهبود اوضاع حرکت کرد که به نظر می رسد پس از پیچ التهابی که در این هفته ها با آن مواجه هستیم، یکی از بهترین نسخه ها، عرضه کل زنجیره کالاها در بورس به منظور شفافیت کل تولیدات از بالادستی تا پایین دستی است.

قائم مقام وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بدون شک اگر بخشی از محصولات در طول زنجیره تولید در بورس کالا و بخش دیگر در خارج از بورس باشد، نمی توان شفافیت حداکثری را مهیا کرد و نسبت به حرکت در مسیری درست و حمایتی مطمئن بود.

مفتح با تاکید چندباره بر ایجاد شفافیت در اقتصاد تصریح کرد: بورس کالا برای ایجاد رقابت و شفافیت در فضایی عادلانه در اقتصاد متولد شد و امروز درمان اقتصاد غیرشفاف ما در بخش کالا، استفاده از این بازار است.

قائم مقام وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه باید از تزریق روحیه ناامیدی در میان مردم که امروز به هجوم برای خرید مایحتاج آنها منجر شده است، خودداری کنیم، گفت: وقتی کل معاملات کالاها در بورس انجام شود، به دلیل وجود شفافیت و امکان مشاهده روندها و قیمت ها، یک اطمینان خاطر در میان مردم نیز ایجاد می شود که قیمت مواد اولیه ای که به طور مستقیم بر سبد خانوار ارتباط دارد بدون دلیل و به واسطه احتکار و به صورت پنهانی جهش نمی کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا