"هرمز" در آخرین گزارش پیش بینی سال۹۷ سود خود را از ۲۷۴ ریال به ازای هر سهم به ۴۷۶ ریال (تعدیل 74 درصد) افزایش داده است.

شرکت فولاد هرمزگان جنوب با انتشار اطلاعیه شفاف سازی از رشد 74 درصدی سود این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت فولاد هرمزگان جنوب در خصوص علت افزایش سود هر سهم به ۴٧۶ ریال توضیحاتی ارائه داد.

این شرکت  پیش بینی سود خالص خود را برای سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۹۷ از مبلغ 4هزار و 113 میلیارد و 274 میلیون ریال به مبلغ هفت هزار و 139 میلیارد و 192 میلیون ریال افزایش داد.

توضیحات ارائه شده از سوی "هرمز" به این شرح است.

1-      در نیمه نخست سال جاری: افزایش در نرخ فروش محصول اصلی در بازار داخل و صادرات که به دلیل افزایش تقاضا و افزایش قیمت های جهانی بوده، باعث افزایش درآمد عملیاتی شده است.

2-      در نیمه دوم سال جاری: با توجه به ابلاغیه دستورالعمل تنظیم بازار محصولات فولادی وزارت صنعت معدن و تجارت در خصوص تعیین قیمت های پایه و همچنین سقف رقابت قیمت فروش، مبلغ فروش داخلی افزایش یافته که از دلایل عمده این تعدیل به شمار می رود.

3-       افزایش در نرخ ارز : با توجه به مصوبه دولت مبنی بر فروش ارز شرکت های فولادی در بازار ثانویه که اثر قابل توجهی بر سود دوره، به خصوص در نیمه دوم سال جاری خواهد داشت. محاسبات فوق بدون در نظر گرفتن سود تسعیر ارز ۶ ماهه ابتدای سال لحاظ شده است.

برهمین اساس، با توجه به اینکه شرکت در حال تهیه صورت های مالی میان دوره ای است، اطلاعات و تعدیلات ناشی از این موضوع تا پایان مهلت مقرر (پایان مهرماه)، از طریق سامانه کدال به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع