نفت

انتشار آمار واردات و صادرات چین در ساعات پایانی روز پنجشنبه بازارهای جهانی را با رونق نسبی همراه کرد در حالی که افزایش میزان واردات نفت به چین، نشان از رونق نسبی اقتصادی در یکی از بزرگ ترین اقتصادهای دنیا دارد.

قیمت نفت در آخرین روز معاملاتی هفته در بازارهای جهانی در پی بروز توفان مایکل و برهم خوردن تعادل در عرضه و تقاضا، با افزایش همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، انتشار آمار واردات و صادرات چین در ساعات پایانی روز پنجشنبه بازارهای جهانی را با رونق نسبی همراه کرد در حالی که افزایش میزان واردات نفت به چین، نشان از رونق نسبی اقتصادی در یکی از بزرگ ترین اقتصادهای دنیا دارد.

در این بین، اخلال تولید نفت در مکزیک به دلیل بروز توفان مایکل بازار عرضه نفت در این کشور را با مشکلات رو به رو کرده است و بازار تقاضا را با ازدحام رو به رو ساخته است.

این در حالی است که، قیمت نفت برنت با رشد 0.3 درصدی به هر بشکه 80 دلار و 50 سنت رسید.

قیمت نفت وست تگزاس نیز با افزایش 0.7 درصدی هر بشکه 71 دلار و 48 سنت معامله شد.

اما در آخرین ساعات معاملات در بازار طلا، قیمت این فلز گرانبها نیز با افت 0.4 درصدی به هر اونس یک هزار و 221 دلار رسید.

اما در بازار فلزات اساسی، قیمت آلومینیوم به هر تن دو هزار و 29 دلار رسید .مس لندن نیز معادل هر تن 6 هزار و 286 دلار مبادله شد. هر تن سرب دو هزار و 48  دلار و هر تن نیکل 12 هزار و 690 دلار معامله شد. قیمت قلع نیز به هر تن 19 هزار و 117 دلار رسید و هر تن روی دو هزار و 633 دلار مبادله شد . 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل