آخرین نتیجه انتخابات تا این لحظه از برد 222 به 196 کرسی‌ دموکرات‌ ها در مجلس نمایندگان و تسلط جمهوری‌خواهان بر سنا با نتیجه 51 به 46 حکایت دارد.

بازارهای آسیایی معاملات آخرین روز هفته را با روند منفی آغاز کردند در حالی که نشست فدرال رزرو آمریکا منتج به افزایش نرخ بهره در ماه آینده و موجب کاهش متغیرها در آسیا شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، پس از اتمام انتخابات آمریکا و رشد چشمگیر شاخص ها، معاملات روز جمعه، روند حرکتی دو روز گذشته را متعادل کرد.

به این ترتیب، شاخص آسیا پاسفیک با افت 1.1 درصدی رو به رو شد و میانگین معاملات هفتگی خود را با افت یک درصدی به اتمام رساند .

شاخص اس اند پی استرالیا 0.4 درصد کاهش داشت و کاسپی کره جنوبی نیز 0.3 درصد منفی شد.

در حالی که شاخص نیکی در ژاپن با افت 0.8 درصدی معاملات را خاتمه داد.

شاخص هنگ سنگ در هنگ کنگ نیز 1.9 درصد منفی شد در حالی که شاخص شانگهای چین با روند منفی 0.8 درصدی معاملات را ادامه داد.

نشست روز سه شنبه فدرال رزرو برگزار شد و مقامات این نهاد در خصوص افزایش هزینه های استقراضی و راهکارهای سلامتی اقتصاد و افزایش سرمایه گذاری تجاری تصمیم گرفتند.

 در این نشست مقرر شد که نرخ بهره تا پایان سال میلادی در سه مرحله مختلف افزایش یابد و نخستین مرحله نیز در ماه آینده اتفاق بیفتد.

بر این اساس، شاخص اس اند پی آمریکا افت 0.2 درصدی را به ثبت رساند و نزدک آمریکا نیز 0.5 درصد مثبت شد.

قیمت سهام شرکت های تولیدکننده انرژی در پی افت قیمت نفت آمریکا بیشترین میزان کاهش را در شاخص اس اند پی به ثبت رساندند.

ماساهیرو ایچیکاوا، تحلیل گر ارشد شرکت مدیریت دارایی میتسویی در این خصوص اظهار داشت: نتیجه نشست فدرال رزرو در آمریکا خیلی بازار را هیجانی نکرد . اما دید سرمایه گذاران را نسبت به افزایش نرخ بهره در ماه آینده بازتر کرد. به این ترتیب بازار در ماه آینده در انتظار معاملات پر حرارت تری خواهد بود.

در بازار ارز جهانی، با افزایش قیمت اوراق قرضه در آمریکا، قیمت دلار نیز در مقایسه با دیگر همتایان خود در معاملت شبانه توانست رشد قابل قبولی را به ثبت برساند.

در این بین، آخرین نتیجه انتخابات آمریکا در روز سه شنبه حکایت از این دارد که ، تا این لحظه تسلط دموکرات ها بر مجلس نمایندگان با نتیجه 222 به 196 کرسی‌ بوده است و تسلط جمهوری‌ خواهان بر سنا با نتیجه 51 به 46 حکایت دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل