دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی با انتقاد از صدور بخشنامه های مکرر در خصوص ارز صادراتی گفت: بی ثباتی مقررات به فضای کسب و کار آسیب جدی زده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فرهاد دژپسند شامگاه دوشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی گفت: یکی از چیزهایی که از آن رنج می بریم بی ثباتی مقررات است که فضای کسب و کار از آن آسیب می بیند.
وی افزود: قرار بود موارد خاص را که مغفول باقی مانده نسبت به اصلاحات انجام شده عملیاتی کنیم. ما می خواهیم ارز را در چرخه بگردانیم و نمی خواهیم آن را به نیما ببریم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: امروز، بخش خصوصی بویژه صاحبان برند و مارک افتخارهای کشور هستند و باید به میدان بیایند و بگویند تا ما هستیم دولت نیازی به ورود ندارد.
وی با بیان این که در دولت نسبت به بخش خصوصی بدبینی وجود ندارد افزود: در نگاه و زبان دولت و رئیس جمهوری، رنگ و لعاب نگرانی نسبت به بخش خصوصی نیست.
دژپسند همچنین از تشکیل کمیته ‌ای برای اصلاح بخشنامه رفع تعهد ارزی با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در این پیوند بر ضرورت اصلاح بخشنامه با معرفی نمایندگانی از این سه تاکید کرد.
وی با توجه به اینکه ۸۵ درصد واردات کشور را کالاهای سرمایه ‌ای تشکیل می‌دهد، کاهش واردات را مناسب ندانست و گفت: در شرایط تحریم، هدف اصلی از پا درآوردن ایران است که باید مانع از آن شد.
دژپسند تاکید کرد: صادرات کار آسانی نیست اما برای مدیریت کشور به ارزآوری نیاز است.
دژپسند با اشاره به صادرات ۳۳ میلیارد دلاری کالاهای غیر نفتی از فروردین امسال تا پایان آبان گفت: از این مقدار، ۲۵.۲ درصد ارز به چرخه تجارت برگشته است.
وی تصریح کرد: این گونه فکر نکنیم که دولت از یک سو و بخش خصوصی از سوی دیگر کار خود را انجام می دهد بلکه دولتمردان از موفقیت و تعالی بخش خصوصی خوشحالند و از آن استقبال می کنند.
دژپسند درباره این که عنوان می شود آمار ارایه شده برای صادرات صحیح نیست، از تشکیل کمیته سه جانبه ای در این ارتباط با حضور بانک مرکزی خبر داد و تاکید کرد: اینها باید روند باثبات داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان