نفت

قیمت نفت در آخرین ساعات معاملاتی دیروز و ابتدای معاملات امروز با افزایش همراه شد در حالی که تلاش دو ابرقدرت اقتصادی برای دستیابی به صلح ، موجب افزایش تقاضا برای این کالا شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، افزایش شاخص ها در بازارهای آسیایی در پی پیشرفت قابل توجه مذاکرات صلح آمریکا و چین در حالی به ثبت رسید که به نظر می رسد رشد میزان ساخت و سازها پس از صلح جهانی دوباره درخواست برای نفت را افزایش دهد .

به این ترتیب، کاهش میزان تولیدات نفتی در عربستان و روسیه بر طبق تصمیماتی که این دو تولید کننده اوپک اتخاذ کرده اند موجب کاهش میزان ذخایر نفتی در دنیا شده است. از سوی دیگر، بازارها در انتظار اعلام ذخایر انبارهای نفت آمریکا هستند.

پیش بینی ها نشان می دهد که در هفته اخیر میزان ذخایر تجاری آمریکا ۳.۳ میلیون بشکه کاهش را به ثبت رسانده باشد. اگر داده‌ های دولتی که چهارشنبه شب اعلام می‌ شوند هم این پیش‌بینی را تایید کنند، سیگنال رو به بالای قدرتمندی به بازارها ارسال خواهد شد.

در این بین، قیمت نفت برنت و وست تگزاس در آخرین لحظات معاملاتی روند افزایشی را در پیش گرفت و هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با رشد ۱.۱ درصدی به ۵۹ دلار و ۴۰ سنت رسید.

قیمت نفت وست تگزاس نیز با افزایش۱.۲ درصدی هر بشکه ۵۰ دلار و ۴۱ سنت معامله شد.

قیمت طلا در بازارهای جهانی نیز با کاهش ۰.۲ درصدی به هر اونس یک هزار و ۲۸۳ دلار رسید.

در بازار فلزات اساسی، قیمت آلومینیوم به هر تن یک هزار و ۸۸۷ دلار رسید . مس لندن نیز معادل هر تن ۵ هزار و ۹۷۴ دلار مبادله شد. هر تن سرب یک هزار و ۹۷۸  دلار و هر تن نیکل ۱۱ هزار و ۲۶۲ دلار معامله شد. قیمت قلع نیز به هر تن ۲۰ هزار و ۱۴۰ دلار رسید و هر تن روی دو هزار و ۵۶۹ دلار مبادله شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل