قرجه طیار

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:بخشی از افزایش قیمت ها در حوزه هایی همچون خودروسازی، ارز، مسکن و حباب است و مسئولان باید به دنبال حذف قیمت های کاذب باشند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، قرجه طیار شرایط اقتصادی کشور را حساس خواند و ضمن تاکید بر عزم جمعی برای عبور از جنگ اقتصادی، گفت: به واقع مردم در شرایط سخت اقتصادی به سر می برند اما با این وجود در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی حماسه آفریدند و به مانند همیشه پشت نظام هستند، لذا دولت نیز باید برای کاهش فشارهای اقتصادی با تمام قوا وارد میدان شود.

تدبیر دولت برای وضعیت بحرانی و جنگی

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی ها با فضاسازی‌ به دنبال تشدید و تثبیت گرانی ها هستند، ادامه داد: دولت باید برای کاهش فشارهای اقتصادی شبانه روز و به طور استراتژیک و ویژه کار کرده و برای وضعیت بحرانی و حتی جنگی این روزها تدبیری بیاندیشد.

باید جلوی قاچاق و فضاسازی‌هایی که منجر به گرانی بیشتر می‌شود را گرفت

وی با تاکید بر اینکه بیش از هر کاری برای غلبه بر گرانی ها و افسارگسیختگی قیمت ها در بازار کالاهای اساسی و دیگر بازارها همچون طلا، سکه, خودرو و... باید جلوی قاچاق و جوسازی که منجر به گرانی بیشتر می شود را گرفت گفت: چراکه فقط یک سری افراد از این شرایط نفع می برند.

طیار همچنین با انتقاد از سخنان برخی از مسئولان در رسانه های عمومی، افزود: مسئولان باید در صحبت های خود دقت نظر بیشتری به خرج دهند چراکه هر اظهارنظر از سوی آنها می تواند التهاب بازار را به دنبال داشته و قیمت کالاها را بیش از این افزایش دهد.

یکی از علل گرانی های اخیر در این است که  بی توجهی به وضعیت نقدینگی شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار نظرهای نابه جا را آب در آسیاب دشمن ریختن عنوان کرد و گفت: بخشی از افزایش قیمت ها در حوزه هایی همچون خودروسازی، ارز، مسکن و... حباب است و مسئولان امر باید به دنبال حذف قیمت های کاذب باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین درباره برخی از دلایل اصلی گرانی های کنونی، توضیح داد: ارائه راه حل برای این مشکل منوط بر این است که اول عوامل ایجادکننده مشکل را بررسی کنیم، یکی از علل گرانی های اخیر این است که در سال های گذشته بی توجهی به وضعیت نقدینگی در جامعه شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها