بازارجهانی

افزایش چشمگیر شاخص ها در بازار چین موجب شد دیگر شاخص های آسیایی نیز روند مثبتی را در نخستین روز معاملاتی به ثبت برسانند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، پس از این که دونالد ترامپ تاخیر اجرایی کردن تعرفه گمرکی بر محصولات چینی را اعلام داشت، بازارهای آسیایی توانستند روند مثبت را در معاملات خود به ثبت برسانند.

رئیس جمهور آمریکا در خلال سخنرانی دیروز خود در کاخ سفید با اشاره به مذاکرات تجاری بین این دو کشور از واژه پیشرفت قابل ملاحظه استفاده کرد و در همین رابطه اجرایی کردن تعرفه های گمرگی بر واردات کالاهای چینی را به تاخیر انداخت .

به این ترتیب، شاخص بلوچیپ در بازار آمریکا با رشد ۳.۵ درصدی رو به رو شد . در استرالیا افزایش قیمت دلار این کشور به نسبت یوآن چین با کاهش رو به رو شد.

شاخص آسیا پاسفیک نیز با رشد ۰.۳ درصدی رو به رو شد و بیشترین میزان رشد را نسبت به ماه اکتبر به ثبت رساند .

شاخص نیکی ژاپن با افزایش ۰.۵ درصدی همراه شد و شاخص آتی اس اند پی با افزایش ۰.۲ درصدی رو به رو شد.

این در حالی است که، توییت امروز ترامپ در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت مذاکرات تجاری چین و امریکا به شدت محرک بازارهای سهام و کامودیتی شده است.

وی گفته که با توجه به پیشرفت مذاکرات تجاری، اعمال تعرفه ۲۵ درصدی بر روی ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی را متوقف کرده و با مقام ارشد چین در مارالاگو دیدار می کند تا این مذاکرات را نهایی کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل